Tartu noore kunsti oksjoni tööde tase tõuseb

02. aprill, 2013

oksjoni logo2013Sellekevadisele Tartu noore kunsti oksjonile esitas 93 kunstnikku 229 tööd, millest komisjon valis 9. mail toimuvale oksjonile 55 tööd 40 kunstnikult. Lisaks valiti töid ka veebioksjonile. Valitud töödest avatakse reedel, 5. aprillil näitused loomemajanduskeskuses ja TÜ raamatukogu kohvikus Gaudeamus. 

 

Komisjoni kuulunud ettevõtja ja kunstisõber Riivo Antoni arvates on oksjonile pääsenud tööde keskmine tase seekord kõrgem kui varem. “Selle tõenduseks on ju ka asjaolu, et komisjon ei suutnud oksjonile minevate tööde arvu suruda esialgselt plaanitud 50 piiresse. Oksjonil on esindatud mitmed rahvusvahelistel näitustel osalenud kunstnikud, samuti on rikkalikult töid autoritelt, kes esinesid hiljutisel KUMU näitusel “Eesti kunstiskeenede arheoloogia ja tulevik”. Ei jää muud üle, kui hoiupõrsas taaskord katki lüüa ja 9. mail oksjonile minna,” sõnas Anton. 

Oksjonitöödest koostatakse kataloog ning alates 5. aprillist saab töödega tutvuda ka aadressil http://www.lmk.ee/oksjonid

Oksjonile valitud töödest on 5. aprillist kuni 3. maini avatud näitus Tartu Loomemajanduskeskus (Kalevi 13, E–L kell 11–21) ning veebioksjonile valitud töid eksponeeritakse TÜ raamatukogu kohvikus Gaudeamus (Struve 1, E–R kell 10–20 ja L–P kell 11–17). 

15. aprill kell 18 tutvustab kunstiteadlane Indrek Grigor oksjonitöid loomemajanduskeskuses (Kalevi 13). 

23. aprillil kell 18.30 toimub  Tartu noore kunsti oksjoni ja Prima Vista kirjandusfestivali ühisüritus kohvikus Gaudeamus (Struve 1). Oksjonitöödest inspireeritud tekste esitavad raamatu ja roosi päeval kirjanikud Maarja Pärtna, Joanna Elmann, Tõnis Vilu, Kaspar Jassa ja Berk Vaher. 

Tartu noore kunsti oksjon toimub 9. mail algusega kell 18 Tartu Loomemajanduskeskuse saalis. 

Tartu noore kunsti oksjoni komisjoni kuulusid Peeter Talvistu ja Tiiu Talvistu Tartu Kunstimuuseumist, Madis Liplap, Heli Tuksam ja Vallo Kalamees Tartu Kõrgemast Kunstikoolist, Müürilehe kunstitoimetaja Triin Tulgiste, kunstnik Rauno Thomas Moss, Tartu Loomemajanduskeskuse juht Raul Oreškin, disainer Martin Rästa ehk Mammut, kirjanik Berk Vaher, ettevõtja ja kunstisõber Riivo Anton ning Kaleidoskoop kunstilaenutuse juht Liina Raus. 

Tartu noore kunsti oksjoni korraldab Tartu Loomemajanduskeskus koostöös Tartu Kõrgema Kunstikooli, Tartu Kunstnike Liidu ja Kaleidoskoop Kunstilaenutusega.