Tartu noore kunsti oksjonil läheb enampakkumisele 44 teost

03. oktoober, 2012

oksjoniLINN_plakatNeljapäeval, 4. oktoobril algusega kell 17 toimub Atlantise konverentsikeskuse suures saalis Tartu noore kunsti oksjon “Linn“, kus oksjonihaamri alla läheb 44 teost 29 kunstnikult. Oksjonit juhib Berk Vaher.
Oksjonil esindatud kunstnike seas on nii anonüümseks jääda soovivaid tänavakunstnikke, noori alles oma kunstnikutee alguses olevaid andeid kui ka juba tuntud kunstnikke ja vanameistreid ning lisaks kunstnikke ka väljastpoolt Eestit.

Korraldajate sõnul on oksjoni pealkiri “Linn” mitmes mõttes tähenduslik. Oksjoni kataloogis kirjutatakse: „Linn on koht, kus ristuvad erinevad vaatenurgad, mõtted ja kultuurid. Elada linnas on omaette kunst – leida üles just endale omane, kallis ja huvipakkuv, olla sina ise, aga samas suhelda aktiivselt ka ümbritsevaga, olla julge, avatud ja muutumises – selles tasakaalus peitub ühtlasi ka nooruse tundemärk. Tahame lõhkuda piire akadeemilise kunstimaailma ning linna vahel, nii et iga kunstisõber julgeks sisse astuda ja tunneks ennast hästi. Oleme tüdinenud sellest, et kunstiüritustel käivad ainult kunstnikud ja tahame kohtuda uute inimestega. Seega kutsume kõiki kunstisõpru oksjonile, hoolimata  sellest, kas on ostuplaan või mitte.“

Oksjoni kataloogi leiab aadressilt: http://www.lmk.ee/linn. Kataloogi on tööde kohta kommentaarid kirjutanud kunstiteadlased Indrek Grigor ja Triin Tulgiste. Kunstiteosed pildistas üles ning kataloogi kujundas foto- ja filmikompanii Pimik.

Oksjonile registreerumine Tartu ettevõtlusnädala leheküljel: http://ettevotlus.tartu.ee/koolitused/DA929621515C5994C2257A6B00541F6E

Oksjonil on võimalik osaleda ka telefoni teel, selleks palume registreeruda aadressil liina.raus@gmail.com.

Tartu noore kunsti oksjoni korraldajad on Tartu Loomemajanduskeskus, Tartu Kunstnike Liit ja Kaleidoskoop Kunstilaenutus. Oksjon toimub Tartu ettevõtlusnädala raames ning saab teoks Läänemere piirkonna programmi toetusel.