Tartu noore kunsti oksjonil läheb enampakkumisele 47 teost

07. oktoober, 2013

Noore kunsti oksjonNeljapäeval, 10. oktoobril 2013 kell 18 toimub Tartu Loomemajanduskeskuse saalis (Kalevi 17) kaheksas Tartu noore kunsti oksjon. Esindatud on 45 kunstnikku kokku 47 teosega. Oksjonit juhib noor näitleja ja lavastaja Robert Annus. 

 

Oksjonitööde autorite hulgas on nii juba tuntud kui ka täiesti uusi nimesid, valdavalt Tartu Kõrgema Kunstikooli või Tartu Ülikooli maaliosakonna aga ka Eesti Kunstiakadeemia taustaga noori kunstnikke. Seekordselt oksjonilt leiab ka palju head fotokunsti ning teose Tartu kaasaegse kunsti festivalilt ART IST KUKU NU UT. 

Oksjonitöödega saab tutvuda veebikataloogis http://www.lmk.ee/oksjon_sygis2013 või kuni 9. oktoobrini  Tartu Loomemajanduskeskuses (Kalevi 13) avatud näitusel.  Töid tutvustatakse ka esmaspäeval, 7. oktoobril kell 18.30 näitusel toimuvas Kunstikohvikus, kus oksjonitöödest räägivad kunstiteadlane Indrek Grigor, kuraator ja Tartu Kunstimuuseumi direktor Rael Artel, kunstnik ja Tartu Ülikooli maaliosakonna õppejõud Anne Parmasto ning  oksjoni projektijuht ja üks kuraatoritest Liina Raus. Kohvikus on oma sõna sekka ütlema ja küsimusi esitama oodatud kõik kunstihuvilised. 

Projektijuhi Liina Rausi sõnul on noore kunsti oksjonil pandud suurt rõhku kaasaegse kunsti ja kunstnike tutvustamisele. „Oksjonitööde valiku hulgast võib leida päris erinevaid teoseid, olgu siis klassikalisem maalikunst ja fotograafia või mõni ärritavam, enam küsimusi tekitavam,  kontseptuaalsem ja intrigeerivam teos.” 

Loomemajanduskeskuse juhi Raul Oreškini sõnul on igal kevadel ja sügisel korraldatava noore kunsti oksjoni eesm ärgiks kasvatada kunstiturgu ning tekitada harjumust kunsti osta. „Võrreldes 2009. aastaga, kui oksjonitega alustasime, on märgatavalt kasvanud nii ostjate kui ka kunstnike huvi oksjoni vastu, mis näitab, et liigume kindlalt eesmärgi suunas,“ lisas Oreškin. 

Oksjonil osaleja võib teha pakkumisi isiklikult oksjonisaalis, eelneva kirjaliku pakkumisega või oksjoni ajal telefonipakkumisega. Täpsemad tingimused on leitavad oksjoni veebilehelt http://www.lmk.ee/oksjonid

Tartu noore kunsti oksjonit korraldavad Tartu Loomemajanduskeskus, Kaleidoskoop Kunstilaenutus, Tartu Kunstnike Liit ja Tartu Kõrgem Kunstikool. Koostööpartnerid on Tartu ettevõtlusnädal ja Tallinna fotokuu, trükipartner Copy.ee. Oksjoni eelprogrammis toimunud loenguid toetas Hasartmängumaksu Nõukogu.