Tartu noore kunsti oksjonil läheb enampakkumisele 55 teost

08. mai, 2013

Neljapäeval, 9. mail 2013 kell 18 toimub Tartu Loomemajanduskeskuse saalis (Kalevi 17) seitsmes Tartu noore kunsti oksjon. Esindatud on 39 kunstnikku kokku 55 teosega. Oksjonit juhib Jaak Prints.

Noore kunsti oksjonOksjonitööde autorite hulgas on nii juba tuntud kunstnikke kui ka täiesti uusi, valdavalt Tartu Kõrgema Kunstikooli või Tartu Ülikooli maaliosakonna taustaga noori kunstnikke. Juba teist aastat on oksjonil jõuliselt esindatud ka tänavakunstnikud.

Oksjoni projektijuht Liina Rausi sõnul on seekordsel oksjonil väga palju häid ja põnevaid teoseid. “Kõige suurem teos on vaieldamatult tänavakunstnik Edward von L õnguse teos “Tammsaare ja Koidula”, mis 2010. aastal tänavatele ilmudes tekitas omajagu kõmu. Praegu on teos tänavatelt praktiliselt kadunud ning teose originaalstencilid on talletatud Tartu Kunstimuuseumis. Tartu noore kunsti oksjonil on harukordne võimalus omandada see märgiline teos.“
Loomemajanduskeskuse juhi Raul Oreškini sõnul on igal kevadel ja sügisel korraldatava noore kunsti oksjoni eesmärgiks kasvatada kunstiturgu ning tekitada harjumust kunsti osta. „Võrreldes 2009. aastaga, kui oksjonitega alustasime, on tunda nii ostjate kui ka kunstnike huvi märgatavat kasvu oksjoni vastu, mis näitab, et liigume kindlalt eesmärgi suunas,“ lisas Oreškin.

Oksjonil osaleja võib teha pakkumisi isiklikult oksjonisaalis, eelneva kirjaliku pakkumisega või oksjoni ajal telefonipakkumisega. Täpsemad tingimused on leitavad oksjoni veebilehelt http://www.lmk.ee/oksjonid. Oksjonitöödega saab tutvuda veebikataloogis: http://www.lmk.ee/oksjon_kevad2013.

Kataloog sisaldab lisaks 55 kunstiteosele ka kunstnike lühikest CV-d ning nii kunstnike endi kui ka kunstiteadlaste Indrek Grigori ja Triin Tulgiste kommentaare, mis aitavad kunstniku loomingut siduda laiemasse kunsti- ja kultuuripilti.

Tartu noore kunsti oksjonit korraldavad Tartu Loomemajanduskeskus, Kaleidoskoop Kunstilaenutus, Tartu Kunstnike Liit ja Tartu Kõrgem Kunstikool.

Lisainfo: Liina Raus, liina.raus@kunstilaenutus.ee, tel 5560 7971.
Pressiteate link: http://www.lmk.ee/oksjon_8mai2013