Tartu noore kunsti oksjonil müüdi 64 teost

20. mai, 2016

18. mail Tartu Loomemajanduskeskuses toimunud neljateistkümnendal Tartu noore kunsti oksjonil müüd 81-st enampakkumisel olnud tööst 64. Oksjon toimus samaaegselt nii saalis kui ka Osta.ee portaalis.

Kõige kallimalt müüdi oksjonil tänavakunstnikuna tuntud Edward von Lõnguse töö „LAN Party“ (2550 eurot), mida võib ka Tartu linnaruumis näha.  Järgmised edukamalt müüdud tööd olid Margot Õunapuu „Vaikuses” (1200 eurot) ja Toomas Kuusingu „Vanamees ja lammas” (800 eurot).  Kõige suurema hinnatõusu tegi läbi Vahram Muradyani töö „Mida sa näed ja kas sa üldse näed”, mille hind tõusis ühelt eurolt 320 euroni.  Kõige enam pakkumisi tehti Margot Õunapuu teosele „Vaikuses“ (40 pakkumist)  ja Kadri Kruusmägi teosele „Luba armastada?” (37 pakkumist).

Oksjon toimus paralleelselt nii saalis kui veebis. 64-st enampakkumisel olnud teosest müüdi saalis 27 ja Osta.ee-s 37.

Oksjonit juhtis näitleja Andres Mähar ning filmikompanii Pimik lavastatud videoklippide vahendusel tutvustasid oksjonitöid kunstiteadlased Indrek Grigor, Kadri Piirimäe ja Brita Arnover.

Oksjonil olnud töödega saab tutvuda veebilehel www.noorkunst.ee.

Järgmine Tartu noore kunsti oksjon toimub oktoobris 2016.

Oksjoni korraldaja on Tartu Loomemajanduskeskus. Koostööpartnerid ja toetajad on Eesti Kunstiakadeemia, Tartu Kunstikool, Tartu Kunstnike Liit, Osta.ee ning Redwall Digital, kes loob ja arendab oksjoni veebikeskkonda. Tartu linn toetas kataloogi väljaandmist.