Tartu noore kunsti oksjonil müüdi suurem osa töödest

11. oktoober, 2010

lmk-logoLoomemajanduskeskuse eestvõttel juba kolmandat korda toimunud noore kunsti oksjonil “Vali vitamiin” müüdi 14 tööd 17st enampakkumisel olnud tööst kokku 12 500 krooniga. Edukalt möödus ka laupäeval toimunud kunstilaat ja menukad olid ettevõtlusnädala programmis olnud loomemajanduskeskuse töötoad.

8. oktoobril Dorpati konverentsikeskuses toimunud oksjonil oli enampakkumisel 17 noore Tartu kunstniku väga erinevat tööd, millest müüdi 14. Kolm teost müüdi alghinnaga, samas tõusis ühe töö hind 15 korda. Kallim kunstiteos müüdi 3000 krooniga. Kokku müüdi noore kunstnike loomingut 12 500 kr eest. Oksjonit juhtinud kunstiekspert Georg Poslawski  rõhutas, et tegemist on heategevusoksjoniga, mille tulud lähevad üksnes noorte kunstnike toetuseks, ning avaldas lootust kohtuda kevadel juba järgmisel enampakkumisel.

Laupäeval Tartu kaubamajas toimunud kunstilaadal pakuti müügiks ehteid, moodi, maale, graafikat, fotosid, maalitud portselani, huvitavaid pakendeid ja muud loomemajanduskeskuse ettevõtetelt, Tartu kunstikooli õpilastelt ja teistelt kunstnikelt. Loomemajanduskeskuse ettevõtluskonsultandi Juta Kuhlbergi hinnangul õnnestus kunstilaat noorte kunstnike jaoks mitte ainult võimaluse poolest oma tegemisi tutvustada, vaid ka müügitulemuste poolest. „Iga kunstnik sai midagi müüdud, üks rohkem, teine vähem. Kõigilt tuli aga tagasiside, et ettevõtmist võiks korrata,“ lisas Kuhlberg. Tartu Kunstikooli esindas kunstilaadal kooli neljas kursus oma  joonistuste, maalide, illustratsioonide, fotode ja muu loominguga. Kunstikooli majandusjuhataja ja õpetaja Riivo Langovits sõnul läks üritus ka nende jaoks igati korda. „Äsjane kunstilaat oli meile äärmiselt oluline kogemus ning reaalne väljund. Mul on suur rõõm tõdeda ühe Hiina vanasõna paikapidavust – Ka kõige pikem tee saab alati alguse esimesest sammust. Me oleme sellel teel selle esimese sammu teinud.“ Kunstilaadal musitseeris Taavi Peterson, päeva juhtis Veikko Täär.

Eelmisel nädala toimunud ettevõtlusnädala programmis olid töötoad ka kõigis loomemajanduskeskuse ettevõtetes. Huvi töötubade vastu oli nii suur, et kohad neis said täis juba enne ettevõtlusnädala algust.

Fotod oksjoni, töötubade ja kunstilaada kohta: http://www.facebook.com/loomemajanduskeskus

Lisainfo: Tartu Loomemajanduskeskus juhatuse liige Raul Oreškin, tel 5564 7803 ja ettevõtluskonsultant Juta Kuhlberg, tel 506 2545, juta@lmk.ee.