Tartu noore kunsti oksjonile on suur tung

04. aprill, 2011

altTartu Loomemajanduse noore kunsti näitusele ja oksjonile „Best of…“ esitati 120 tööd 57 noorelt kunstnikult. Kõige rohkem toodi maale, kuid oma loomingut esitasid ka fotograafid ja digikunstnikud.

Tartu Loomemajanduskeskuse juhatuse liiga Raul Oreškin on noorte kunstnike aktiivse osalusega väga rahul. „Nii suur tööde maht on märk sellest, et noored kunstnikud vajavad müügiväljundeid. Esmaspäeval asub tööle sõltumatu komisjon, kes valib välja oksjonile minevad tööd. Siis on meie väljakutseks võimalikult suur hulk taieseid oksjonil maha müüa,“ lisas Oreškin.

Komisjon kuuluvad Tartu Loomemajanduskeskuse, Tartu Kunstnike Liidu, Y-galerii ja Loov galerii esindajad ning kutsutud eksperdid.

14. aprillil avatakse Tartu Loomemajanduskeskuses oksjonitööde näitus. Oksjon toimub mai keskel. Tegemist on juba neljanda Tartu noore kunsti näituse ja oksjoniga, kuhu seekord oodati kunstnikke ise oma töid esitama. Varasematel oksjonitel pani valiku kokku kuraator. Eelmisel, 2010. aasta oktoobris toimunud oksjonil „Vali vitamiin“ müüdi 17st enampakkumisel olnud kunstiteosest 14 kokku 12 500 krooniga.

Tartu noore kunsti näituse ja oksjoni eesmärk on elavdada kohalikku kunstiturgu, tuua areenile uusi kunstnikke ja anda juba alustanud loojatele professionaalset abi oma teoste müümisel. Info varasemate oksjonite kohta: http://www.lmk.ee/oksjonid