Tartu noore kunsti oksjonile saab töid esitada kuni 21. märtsini

08. märts, 2017

11. mail 2017 toimub kuueteistkümnes Tartu noore kunsti oksjon, kuhu kutsutakse kunstnikke osalema ja oma töid esitama. Töid saab esitada veebilehel www.noorkunst.ee kuni 21. märtsini.

Oma töid on oodatud esitama kuni 40-aastased uued tegijad kui ka noored professionaalsed kunstnikud. Teemale, tehnikale ja meediumile piiranguid ei ole, kuid üks kunstnik võib oksjonile esitada kuni kolm tööd. Korraldajad eeldavad töödelt head kunstilist taset, isikupärast käekirja ja huvitavat ideed, tööde korraliku vormistust ning oksjoni tehnilistest nõuetest kinnipidamist. Oksjonile esitavate tööde lubatud maksimummõõdud on 2,2 x 1,5 või 1,5 x 2,2 m.

Kõigi esitatud teoste hulgast valib professionaalidest ja kunstisõpradest koosnev komisjon välja teosed nii oksjoni näitusele, kataloogi kui ka 11. mail toimuvale enampakkumisele.

Töid saab esitada aadressil www.noorkunst.ee/kunstnikule. Välja valitud tööd tuleb kunstnikel Tallinnas või Tartus kohale tuua ajavahemikus 30.–31. märts 2017. Oksjonil osalemise tingimused asuvad www.noorkunst.ee/kunstnikule/tingimused. Registreerimisvorm kunstiteoste esitamiseks kevadisele noore kunsti oksjonile on avatud 21. märtsini www.noorkunst.ee/kunstnikule.

Tartu noore kunsti oksjon toimub Tartu Loomemajanduskeskuse algatusel igal kevadel ja sügisel juba alates 2009. aastast. See on noorte kunstnike loomingu tutvustamisele ja müügile pühendunud kunstioksjon, mis pakub põnevat ja head kunsti nii algajale kunstiostjale kui ka pühendunud kollektsionäärile.

Tartu noore kunsti oksjoni koostööpartnerid ja toetajad on Eesti Kunstiakadeemia, Tartu Kunstikool, Tartu Kunstnike Liit, Osta.ee ning Redwall Digital, kes arendab oksjoni veebikeskkonda.

Lisainfo: oksjoni projektijuht Maria Lang, oksjon@lmk.ee, tel 5342 4196.