Tartu noore kunsti töödega saab tutvuda näitustel ja veebikataloogis

08. mai, 2015
21. mail toimuva Tartu noore kunsti oksjoni töödega saab tutvuda nii loomemajanduskeskuses ja kunstikoolis eksponeeritud näitustel kui ka veebikataloogis, mis asub oksjoni uuel veebilehel www.noorkunst.ee ja Osta.ee-s.

Seekordse oksjoni näitused ja kataloog esitlevad kokku 72 kunstiteost 58 kunstnikult, mis lähevad enampakkumisele 21. mail toimuval oksjonil.

Tartu Loomemajanduskeskuse juhi Reigo Kuivjõgi sõnul  on seekordse oksjoni valik taaskord põnev ja mitmekesine nii kunstnike valikult  kui ka teoste laadilt. „Kunstnike hulgas on täiesti uusi nimesid, aga ka tuntud staare. Töödest eristuvad graafika ja tänavakunst, kuid suurimat elevust ja uudishimu tekitab sel oksjonil kahtlemata üks alles pakendis ühe euroga enampakkumisele minev töö „Põrsas kotis“, mille sisu enne ostmist keegi ei näe.“

Kunstiteadlase Indrek Grigori sõnul on oksjon kujunenud omapäraseks sotsiaalseks sündmuseks. „Tihti juhtub, et tunned laekunud töid läbi vaadates puudust ühest või teisest autorist, kes oleks võinud oma töö esitada, ning juba järgmisel oksjonil ongi ta taas kohal. See, oksjoni järjepidevuse kaudu iseeneslikult arenenud autorite dünaamika tagab valiku lokaalsele iseloomule vaatamata üllatavalt suure vahelduvuse müüki minevates töödes.”

Oksjoni näitus on avatud Tartu Loomemajanduskeskuses (Kalevi 13) ja Tartu Kunstikoolis (Eha 41) kuni 20. maini esmaspäevast laupäevani kell 11–21.  Oksjoni veebikataloog on avatud oksjoni veebilehel www.noorkunst.ee ning samuti Osta.ee keskkonnas pakkumiste tegemiseks.

Oksjonil osalevad teosed valis välja komisjon enam kui 280 laekunud töö hulgast. Komisjoni kuulusid Reigo Kuivjõgi Tartu Loomemajanduskeskusest, Hanna-Liis Kont, Julia Polujanenkova ja Peeter Talvistu Tartu Kunstimuuseumist, Aadi Tegova Tartu Lastekunstikoolist ning oksjoni projektijuht Liina Raus.

Oksjoni korraldaja on Tartu Loomemajanduskeskus. Koostööpartnerid ja toetajad on Eesti Kunstiakadeemia, Tartu Kunstikool, Tartu Kunstnike Liit, Osta.ee ning Redwall Digital, kes loob ja arendab oksjoni veebikeskkonda.

Tartu noore kunsti oksjon toimub neljapäeval, 21. mail 2015 kell 18 Tartu Loomemajanduskeskuse saalis (Kalevi 17) ja veebis Osta.ee-s. Saalioksjonile registreerumine kuni 20. maini aadressil www.noorkunst.ee.

Lisainfo: Liina Raus, oksjon@lmk.ee, tel 5560 7971, www.noorkunst.ee.

Lisatud foto näituselt, foto autor: Kaisa Reimand