Tartu Ülikool korraldab taas ettevõtjatele avatud uste päeva

10. jaanuar, 2011
alt21. jaanuaril algusega kell 10.30 toimub Tartu Ülikoolis avatud uste päev ettevõtjatele, kus ülikool esitleb esmakordselt kõiki viimaste aastate peamisi leiutisi.

See on ainulaadne võimalus tutvuda ühe päeva jooksul võimalustega, mida ülikool ettevõtjaile pakub  –  päeva keskmes on seminar, kus praktikud räägivad teadusmahuka ettevõtluse võimalustest koostöös ülikoolidega ja võimalikkusest Eestis, võimalus on tutvuda ülikooli leiutistega ning kohtuda nende autoritega, avatud on elukestva õppe kohvik, kus tutvustakse ülikooli täiendusõppe võimalusi ning oma tegevusi loomemajanduse valdkonnas  on tutvustamas Viljandi kultuuriakadeemia. Ettevõtjate käsutuses on ka ettevõtluskoordinaatorid, kes viivad ettevõtjad kokku õigete teaduspartneritega, aitavad koostada ja läbi viia arendusprojekte ning otsida oma ideele rahastust.  

Tartu Ülikooli ettevõtlussuhete ja innovatsiooni juhi Erik Puura sõnul toob ülikool ettevõtluspäeval välja oma võimalused. “Kui eelmisel aastal oli fookus  rohkem ettevõtlussuhetel ja nende käivitamisel, siis sel aastal tahame lisaks koostöö tugevdamisele juba olemasolevate ettevõtetega julgustada uusi tegijaid ettevõtlusega alustama,” rääkis Puura.  

Tartu Ülikooli ettevõtlussuhete koordinaatori Vahur Valdna sõnul on hea meel tõdeda, et ettevõtjad on ülikooli teaduspotentsiaali enda jaoks avastanud ja oskavad seda oma ettevõtte ärieesmärkide saavutamisel edukalt kasutada.  „Viimase poole aasta jooksul on ülikool loonud tihedad koostöösidemed rohkem kui 50 uue ettevõttega üle Eesti  ning koos jätkub töö uute konkurentsivõimeliste toodete ja teenuste väljaarendamisel,“ lisas Valdna.  

Kõik ettevõtjad  ning ka need, kes alles plaanivad ettevõtlusega alustada, on oodatud osalema. Üritus on osalejatele tasuta. Personaalsete kohtumiste, soovitud transpordi ja seminaril osalemise garanteerimiseks palume end REGISTREERIDA 18. JAANUARIKS veebilehel www.ut.ee/ettevotjapaev. Soovitame registreerida võimalikult varakult, sest seminari kohtade arv on piiratud. 

Avatud uste päeva kokkuvõttev ajakava:
10.30 Tartu Ülikooli Tehnoloogiainstituut (Nooruse 1) – saabumine, registreerimine, kohv, esmane tutvumine leiutiste toa, loomemajanduse ja elukestva õppe väljapanekutega 11.00 – 13.20 Seminar „Teadusmahuka ettevõtluse võimalustest Eestis“ 13.20 – 15.00 Võimalus tutvuda väljapanekutega ja külastada suhtluskohvikut   Terve päeva jooksul on avatud:

  • Leiutiste töötuba – väljapanek ülikooli leiutistest ning võimalus kohtuda nende autoritega
  • Loomemajanduse väljapanek – pärandtehnoloogiaid, rahvuslikku käsitööd jpm tutvustab Viljandi kultuuriakadeemia
  • Elukestva õppe kohvik –  kohvikus töötavad ettevõtjate heaks täiendusõppe spetsialistid, kes on valmis pakkuma igale ettevõttele personaalseid lahendusi.
  • Ettevõtlussuhete koordinaatori nõuandeboks – võimalus leida ülikoolist õige erialaspetsialist/koostööpartner ja saada ülevaade koostöö rahastamisvõimalustest (ülikool aitab ka ise raha leida ja vajaduse korral projekte kokku panna ning juhtida)

NB! Huvi korral korraldame eraldi kohtumised soovitud teemavaldkondades või valitud TÜ töötajate ja teadlastega. Üritus algab 21. jaanuaril kl 10.30 Tartu Ülikooli Tehnoloogiainstituudi fuajeest, Nooruse 1, Tartu. Registreerimine ja täiendav info: www.ut.ee/ettevotjapaev Eelmisel aastal sellises mahus esmakordselt toimunud Tartu Ülikooli avatud uste päev ettevõtjatele ja arendajatele tõi kokku üle 250 ettevõtja ning 50 teadusgrupi. Infopäeval sõlmiti 15 ettevõttega ka juba esimesed eellepingud tulevaseks koostööks.