Tartus avas uksed eesti disainerite pood Disainimaja

12. september, 2011

altTartu Loomemajanduskeskuse äsja avatud Kalevi 15 hoone esimesel korrusel avas oma esinduskaupluse üle aasta e-poena tegutsenud Disainimaja, mis pakub müügiks enam kui 40 kodumaise disaineri erinevat loomingut: moe- ja ehtekunsti, tootedisaini, looduslikku kosmeetikat, tooteid lastele, kunstkäsitööd, keraamikat jm. Tootevalikul lähtutakse põhimõttest tuua kodumaine disainiparemik tartlastele lähemale.

Sellel suvel Tartu Loomemajanduskeskuses äriplaani kaitsnud Hedviga Vei sõnul on Tartus nüüd esmakordselt olemas koht, kust on võimalik soetada kodumaise moeloomingu parimaid palasid.

„Hetkel on müügil näiteks Hanna Korsare ning Xenia Joosti looming, mida avamise puhul pakume 50protsendilise soodustusega. Soovime edaspidi tutvustada ja müügiks pakkuda erinevate nimekate moekunstnike loomingut. Sama siht on võetud ehtekunstis, müügile tuleb tõeliselt ilusat autoriloomingut, mida saab Tartus esmakordselt soetada just Disainimaja poest. Kunstkäsitöö keskendub disaineritele, kes on oma käsitööoskusele lisanud isikupära ning innovaatilisust. Näiteks on müügil Maru mummuline aksessuaarimaailm ning Kristi Jõeste ainulaadsed kindad. Tootedisainist ja keraamikast on esindatud sellised nimekad loojad nagu Pavel Sidorenko, Elmet Treier, Iris Jurma ja Heli Rõõmus. Müügil on täiesti uus kaubamärk BeLucky, mida hetkel saab soetada ainult Tartu poest,“ kirjeldas Hedviga Vei poe tootevalikut.

Hedviga Vei sõnul on Disainimajas oleva valiku puhul tegemist miniseeriate või üksikeksemplaridega, millest tingitult on hinnaklass keskmisest kallim. „Hinnad võivad küll massitoodangust kallimad olla, aga püüame neid siiski hoida sellisel tasemel, et soovijad saaksid endale ilusat kodumaist loomingut lubada,“ sõnas Vei.

Disainipood on avatud Kalevi 15 esimesel korrusel esmaspäevast reedeni kell 10−18 ja laupäeviti kell 10−15.