Tartus esilinastub Priit Põhjala lühifilm „Emajõgi”

13. aprill, 2016

Teisipäeval, 19. aprillil kell 18 esilinastub Tartu Elektriteatris rahvusvahelise koostööna valminud lühifilm „Emajõgi”, mida filmiti eelmisel suvel Tartumaal Emajõel ja selleäärsetes külades. Filmi stsenarist ja režissöör on Priit Põhjala, filmi produtseeris Tartu Loomemajanduskeskuses tegutsev Plank Film.

„Emajõgi“ on Priit Põhjala magistritöö Tšehhi filmikoolis FAMUs, mis viib vaataja täpselt määratlemata aegruumi, kusagile 100 aasta taha. Kalapüügilt tagasi koju jõudev Kalamees leiab oma ema surnult ees. Kalamees võtab ette teekonna kirikusse, et täita lahkunu viimane soov – saada maetud kristliku kombe kohaselt. Kirikus aga põrkub Kalamees kokku dogmatistliku Õpetajaga.

Filmimisel osales rahvusvaheline meeskond, kus läbisegi praegused ja endised tudengid FAMUst, Balti Filmi- ja Meediakoolist ja mujalt. Filmi operaator on Vlada Dimoski, kunstnik Ketlin Kasar ja helirežissöör Vojtěch Zavadil. Kaasa teevad Tartu näitlejad, Kalamehe rollis on Tartu Uue Teatri näitleja Helgur Rosenthal. Filmi produtsendid on Edina Csüllög ja Urmas Reisberg, kellele see oli esimene ühine mängufilm Plank Filmi nime all.

„Emajõgi“ on 18 minutit pikk ja sissepääs esilinastusele on tasuta. Suurem osa filmi meeskonnast on Elektriteatris ka ise kohal ning valmis küsimustele vastama.