Tartus esitletakse loomeettevõtete uuringut

02. veebruar, 2012

lmk-logoTäna, 2. veebruaril külastab Tartu Loomemajanduskeskust ja Antoniuse õue Tallinna Loomeinkubaatori  ja Tallinna Ülikooli Eesti Tuleviku-uuringute Instituudi  delegatsioon. Algusega kell 12 toimub Antoniuse õue seminariruumis loomeettevõtete uuringu esitlus ja ümarlaud.
Esitlusel tutvustatakse detsembri lõpus valminud loomeettevõtete arengutsükli uuringu „Väike- ja mikroloomeettevõtete arengutsükkel“ esimest etappi, milles analüüsiti loomeettevõtete ärimudeleid, organisatsioonistruktuure ja arengustrateegiaid ning ootusi tugistruktuuridele. Uuringus olid vaatluse all Tallinna Loomeinkubaatori ja Tartu Loomemajanduskeskusega seotud loomeettevõtted, intervjuud tehti 32 inkubandiga.

Ümarlaual püütakse sõnastada ühised ettepanekud, mida esitletakse 9. veebruaril toimuval järgmisel uuringu tutvustamisel, kuhu on oodatud ka poliitikud ja otsustajad. „Loodame anda otsustajatele ühised sõnumid, mida nad saaksid uue rahastamise programmperioodil arvesse võtta, et töötada loovettevõtete toetamiseks välja parimad toetusmeetmed,“ ütles Tartu Loomemajanduskeskuse juht Raul Oreškin.

Tallinna Loomeinkubaatori ettevõtted tutvuvad ka Tartu Loomemajanduskeskuse ettevõtete ja Antoniuse õue kodadega. „Loodan, et kahe loomeinkubaatori ettevõtete vahel tekib hea sünergia ja
saavad alguse nii mõnedki koostöösidemed,“ lisas Raul Oreškin.

Uuringu lühikokkuvõte: http://www.lmk.ee/uuringud