Tartus käivitub üleilmne IT-iduettevõtete ärikiirendi Buildit

28. veebruar, 2014

builditEestis alustab EASi toel tegevust riistvara iduettevõtetele suunatud ärikiirendi. Kolme kuu jooksu saavad idufirmad Buildit kiirendis intensiivset nõustamist rahvusvahelistelt tippmentoritelt, tasuta tööruumid koos prototüüpimise seadmetega ja 15 000 eurot investeeringuteks.Kandideerimise tähtaeg on 10. märts.

Builditi tegevuskulusid rahastab EASi Startup Estonia programm.

„Builditi ärikiirendi toetamisega soovime arendada Eestit kui tehnoloogiafirmade kasvulava. Elektroonilisi lillepotte tootev Click & Grow ja digikaameratele elektroonilisi pildiotsijaid tootev Kinotehnik on näited, et Tartust alustanud tootmisettevõtte saab ja ongi ülemaailmselt konkurentsivõimeline. Loodan, et EASi panus Builditisse toob juurde käega katsutavaid tulemusi,”sõnas EASi juhatuse liige Martin Hirvoja.

Kiirendi üks asutaja, tarkvara- ja elektroonikaarenduse kogemusega, Aleksander Tõnnisson selgitas, et maailmas on toimumas riistvara iduettevõtete revolutsiooon. “Tootearendus ja tootmine on muutunud kiiremaks ja odavamaks. Seetõttu suudavad idufirmad lihtsamini konkureerida hiigelkorporatsioonidega.” See on Tõnnissoni sõnul ka põhjus, miks Builditi idukiirendi asutati. Lisaks Tõnnissonile on asutajateks Tartu Teaduspark ja Baltic Innovation Agency.

Kiirendi tööruumid paiknevadki Tartu Teaduspargis, kus Builditi idufirmad saavad kasutada prototüüpimise teenuseid ja samuti on võimalik koostööd teha samas asuvate elektroonikafirmadega. Programmi läbinud ettevõtjad võivad jääda tegutsema Tartu Teadusparki. Idufirmade kiirenditest on Buildit üks esimesi, mis on keskendunud just riistvarale.

Buildit on loonud rohkem kui 50 eksperdist koosneva rahvusvahelise mentorvõrgustiku. Mentorite hulgas on insenere, tootmisettevõtete juhte kui ka riskikapitaliste ja ülikoolide teadlasi, sealhulgas Stanfordist ja MIT-st. Mentorid tuuakse lühiajaliselt Tartusse või korraldatakse mentorsessioon Skype’i vahendusel. Koostööd tehakse Eesti äriinglite (EstBAN), Vega fondi ning samuti ka teiste riistvarakiirenditega Euroopast, Aasiast ja Põhja-Ameerikast.

„Ootame kandideerima alustavaid ettevõtjaid üle-maailma, aga eeskätt sihime Euroopa ja Venemaa iduettevõtteid. Meie kiirendi fookuses on robootika, elektroonika ja nutiseadmete arendajad,” rääkis kiirendi juht Aleksander Tõnnisson.

Buildit kiirendisse saavad riistavaarendusele fokusseeritud idufirmad kandideerida 10. märtsini. Täpsem info ja kandideerimisavaldus kodulehel www.buildit.ee.  Kolmekuuline kiirendusprogramm algab aprillis.

www.buildit.ee

 

Mari Vavulski
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus

Startup Estonia programm

+372 53268116
Mari.Vavulski@eas.ee
http://www.eas.ee