Tartus kohtuvad 3D animatsiooni ja eriefektide loojad

26. september, 2013

lmk-logo8.-9. oktoobril saavad Tartu Loomemajanduskeskuses toimuval rahvusvahelisel foorumil kokku Põhja- ja Baltimaade 3D animatsiooni ning eriefektidega tegelevad professionaalid ja tudengid. 

 

3D animatsioon ja eriefektid on teemad, millest filmi- ja  reklaamitööstus tänapäeval mööda vaadata ei saa. 3D õpet antakse  erineval tasemel mitmetes koolides, animatsiooni ja eriefektidega   

tegelevad nii suured reklaamifirmad kui ka nendele oma teenuseid pakkuvad  vabakutselised. Valdkond on kirju ja killustunud, ülevaadet toimuvast  saada on keeruline. Samas tunnevad 3D animatsiooni ja eriefektide tegijad  puudust platvormist, mis võimaldaks tutvuda piirkonnas toimuvaga,  leida kasulikke kontakte, vahetada kogemusi. 

BALT/NORD 3D & VFX Networking Forum on seadnud eesmärgiks tuua kokku 3D animatsiooni ja eriefektide tegijad  Eestist, Balti- ja Põhjamaadest, et vahetada kogemusi ja viia ellu koostööprojekte. 

Ürituse peaesinejaks on Mattias  Bergbom Rootsist (http://www.mattiasbergbom.com), kes on aidanud  kaasa mitmete Hollywoodi kassahittide (nt “Tron: Legacy” ja “The Curious Case of Benjamin Button”) valmimisele. Lisaks astuvad foorumil üles paljud teised huvitavad esinejad kodu- ja välismaalt. Info esinejate kohta ja registreerumine aadressil http://www.loovtartu.ee/3dconference.  Kohtade arv on piiratud. 

Foorumi töökeel on inglise keel, tõlget eesti keelde ei ole. 

Foorumit korraldab Tartu Loomemajanduskeskus ja selle toimumisele aitavad kaasa programm Northern Dimension Partnership on Culture,  Loov Eesti, Eesti Filmi Instituut ning Tartu linn. 

 

Lisainfo: Tartu Loomemajanduskeskuse projektijuht Ave Anniste, ave@lmk.ee, 5803 5358. 

 

Pressiteate link: http://www.lmk.ee/3Dfoorum2013