Tartus toimub aegade suurim disainiturg

04. detsember, 2017

Laupäeval, 9. detsembril kell 12–19 toimub Turu tänava spordihallis traditsiooniline jõulueelne disainiturg Kellawärk, kus saab soetada laias valikus põnevaid kingitusi ja disainikaupu kodumaistelt disaineritelt. Koostöös ärifestivaliga sTARTUp Day toimuv disainiturg on sel aastal suurem kui kunagi varem. 

Kellawärgil osaleb sel aastal kokku üle 70 disaineri, lisaks on kolm pop-up kohvikut, nahast toodete töötuba, kingituse pakkelett ning loosi läheb üks pesueht jõuluvana.

„Teeme sellel aastal koostööd sTARTUp Day festivaliga, mistõttu kolime esimest korda oma majadest välja suuremale pinnale. Võrreldes tavapärase disainituruga, saame seekord majutada üle kolme korra rohkem disainereid. Seega on tegemist suurima disainituruga, mis Tartus kunagi toimunud,” kirjeldas Kellawärki Disainimaja poe omanik Hedviga Vei, kes on ürituse peakorraldaja. 

Mastaapsusest hoolimata on Kellawärk olemuselt samasugune nagu eelmistel aastatel – see on mõnus kogupereüritus, kus lisaks heale kaubavalikule saab aega veeta pop-up kohvikutes, meisterdada ise jõulukinke, lasta kõik kohapeal ära pakkida ning lisaks on võimalik kõigil külastajatel osaleda jõuluvana loosis. „Esimest korda on Kellawärgil ka teema, mille ümber kõik keerleb. Selleks on „head lapsed”, sest just nemad saavad parimaid jõulukinke ning mis saaks olla parim, kui kink kodumaiselt disainerilt. Aga keegi peab kõik kingid ka kohale viima, mistõttu on meil loodud jõuluteemaline selfie-sein ja kõik, kes seal endast pilti teevad ja seda jagavad, võivad võita päris jõuluvana,” kutsub Hedviga Vei kõiki loosis osalema. 

Kellawärk toimub Turu täna spordihallis, sissepääs on Ahhaa ja spordihoone vaheliselt telgialalt. Disainiturg on avatud kell 12–19.

Tartu Loomemajanduskeskusest alguse saanud jõulueelne disainiturg toimub juba kaheksandat aastat.  

Korraldajad on Disainimaja, Tartu Loomemajanduskeskus, sTARTUp Day.

Facebooki üritus