Tartus võitis Garage 48 elektroonilised jalatallad

11. veebruar, 2014

Garage48Nädalavahetusel kogunes Tartusse üle 130 inseneri, tarkvaraarendaja, disaineri ja turundaja, et arendada 48 tunni jooksul välja käegakatsutavad nutikad seadmed. Tulemuseks on 19 toodet, mis varem või hiljem meie elu lihtsamaks ja mugavamaks muuta võivad.

 

Seekordsel Garage 48 nädalavahetusel tuli veebilahenduste ja rakenduste kõrval valmis meisterdada ka reaalsete seadmete prototüübid. Nii mängivadki näiteks kodudes peagi kassid pallidega, mida omanikud mugavalt diivanil istudes enda nutitelefonist liigutavad, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Võitjaks osutuks seekord aga nii žürii kui publiku ühine lemmik – kontsakingade kandjatele mõeldud elektroonilised jalatallad Heelies. Sensoritega tuvastatakse nende kandja jala kuju ning arvutiekraanile kuvatakse punased alad jalatallal ehk kohad, kus surve jalatallale on liiga suur.

Selle tulemusena saab 3D-printeriga välja printida täpselt jala kuju järgi voolitud talla. Kontsakandjate ortopeedilistele muredele lahenduse leidmine polnud aga sugugi lihtne.

“Proovisime erinevaid lahendusi, mis ei töötanud ja ei tulnud välja. Mingil hetkel kellelgi käis “plõks”, et teeks hoopis teistmoodi ja ei hakka skännimisega tegema, et teeme elektroonikat, me oleme elektroonikud. See oli see hetk, kus tiim tundis, et see on tema idee. Kõigil läksid silmad põlema, hasart sisse ja niimoodi see lahendatud saigi,” meenutas Heelise’i üks autoritest Seren Eilmann.

Ehkki paljud tiimid kinnitasid, et tahavad enda tootega ka müüki jõuda, ei ole see Garage 48 peakorraldaja Priit Salumaa sõnul sugugi kõige olulisem.

“Meie eesmärk ei ole, et sellest tuleks kohe tooted ja asjad. Võib-olla mõni nendest tiimidest jõuab kunagi selleni, aga põhieesmärk on ikkagi see, et nad tutvuksid omavahel, saaksid kogemuse ja saaksid pagasi enda järgmiste ideede lõpuni viimiseks,” rääkis Salumaa.

http://uudised.err.ee/v/eesti/b5db1ac0-1b93-4681-aaf9-5593aa1af5c2