TASE ’16 ON KÄES!

20. mai, 2016

Eesti Kunstiakadeemia täidab oma Rauaniidi hoone taas noorte arhitektide, disainerite ja kunstnike värske loomiguga ning maailma muutvate ideedega.

2.-16. juunini toimub Kunstiakadeemia Rauaniidi hoones, Kotzebue 1/Põhja pst 7 TASE ’16 peanäitus, kus tulevad eksponeerimisele magistrantide lõputööd. Nelja korruse mitmesaja ruutmeetrisele pinnale pannakse vaatamiseks välja ligi kolmekümne erineva eriala kahe aasta jooksul läbitöötatud ja uuritud arhitektuuriprojektid, disaini- ja kunstiobjektid. Nende seas saab näha näiteks kohvipaksust valmistatud katsetuslikke ehitusmaterjale, Eesti kaitseväe väljaõppekeskust ja projekte Rummu vangla territooriumi taaskasutamisest läbi avaliku ruumiprogrammi, moetööstuse tarbimise radikaalsest vähendamisest ning kunsti ringlemisest võrgustunud maailmas ja sellest tuleneva koopia ja originaali muutunud suhtest.

“Nagu igal kevadel, lõpetab ka sel aastal Eesti Kunstiakadeemia terve hulk arhitekte, kunstnikke, disainereid ja teadlasi. Olgugi, et vastavalt erialale on lõpetajate tööde fookus erinev, on nende loomingust näha selget soovi tegeleda aktuaalsete teemadega ning mõtestada oma kaasaega just loomingulistele inimestele eriomaste vahenditega,” sõnab TASE ’16 peakorraldaja, EKA galerist Keiu Krikmann ja lisab:

“Samuti väärib tähelepanu näitusepaik. Esimest korda toimus TASE peanäitus Kunstiakadeemia tulevases õppehoones eelmisel aastal ning vahepealse aasta jooksul on maja kunstiakadeemia asukatele juba omaseks saanud. Tegu on ajaloolise hoonega, mis pakub võimalust esitleda lõputöid täiesti ainulaadses keskkonnas ning paljud teosed luuaksegi kohaspetsiifilisena.”

Lisaks magistritööde näitusele toimub TASE festivali ajal rikkalik tudengite näituste ja sündmuste satelliitprogramm, mis pakub põnevust kogu visuaalkultuuri skaalal. Eelsoojendusena avab Eesti Kunstiakadeemia 21. Ja 22. mail Kalamaja päevadel oma Kotzebue tänava hoovi, kus toimub tudengite loomingu laat ja hoovikohvik. TASE avapauguna toimub samal, 21. mai õhtul, peadpööritav ERKI Moeshow, kus kuulutatakse välja uus riik. Passe sissepääsuks saab veel osta Kunstiakadeemia raamatukogust ja netis, info erki.artun.ee

Juba teist aastat leiab koostöös Kino Sõprusega aset TASE FILM, mis toob 9. juunil ekraanile tänavused EKA tudengite filmid ja animatsioonid.

TASEl on hea meel teha koostööd Eesti Sisearhitektide Liidu korraldatava rahvusvahelise sisearhitektuuri sümpoosioniga SISU “Welcome Stranger!”, mille teemaks on seekord rände mõju ruumile. SISUl esinevad ettekannetega mitmed Kunstiakadeemia sisearhitektuuri üliõpilased, vilistlased ja õppejõud.

Juba täna, 20. mail kell 17.00, saab Tornide väljakule minna nuusutama lillelõhna, kus keraamika osakond osaleb oma aiaga traditsioonilisel Lillefestivalil. Kell 18.00 avatakse EKA arhitektuuritudengite parimate kursusetööde näitus LÕPPMÄNG 2016 alapealkirjaga #1_ LINNAPAUS (Võrgu 8, Tallinn).

TASE ON KÄES! 

Programm

TASE ’16 PEANÄITUS
Avamine 2.06.2016 kl 18.00
3.-16.06. 2016
Avatud iga päev 12.00 -18.00

Peakorraldaja: Keiu Krikmann
Kaaskorraldajad: Solveig Jahnke, Ingela Heinaste, Madli Ehasalu, Laura Toots, EKA Üliõpilasesindus
Graafiline disain: Johann Kabonen, Henri Kutsar, Aimur Takk; juhendaja Norman Orro
Ruumiline kujundus: Tarmo Kübard, Sander Paljak
Tehniline tugi: Kaido Kruusamets, Mart Saarepuu

Satelliitprogramm

III rahvusvaheline sisearhitektuuri sümpoosion
SISU “Welcome Stranger!”
1.-3.06.
Hobuveski
Lai 47, Tallinn

Seekord keskendub SISU kaasaja kõige aktuaalsemale teemale – rändele.  Eesti Sisearhitektide Liit toob koostöös Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri osakonnaga SISU III rahvusvahelisele sisearhitektuuri sümpoosionile esinema praktikud, teoreetikud ja noored professionaalid kolmelt kontinendilt, kes otsivad ja mõtestavad nüüdisaja nomaadliku elulaadi ootuste ja vajaduste peegeldusi KOHAnemise ja KODUnemise näiteil.

SISU on TASUTA sündmus, kuid palutakse kindlasti registreeruda!

Programm ja registreerumine sisu.esl.ee

PORTFOLIO CAFÉ
Eesti Kunstiakadeemia tudengite individuaalsed portfooliote esitlused.
4.–5.06, 10.00–17.00
Kotzebue 1/ Põhja pst 7, Tallinn
3. korruse suur saal

Portfoolioid kommenteerivad:
Mathijs van Geest, Bergen
Kristina Ketola Bore, Oslo
Jacob Jessen, Kopenhaagen/Tallinn
Suvi Saloniemi, Helsingi
Caspar Stracke, Helsingi
Pierre Courtin, Sarajevo
Kai Lobajakas, Tallinn

Vajalik eelregistreerimine.
Lisainfo: Laura Toots laura.toots@artun.ee

TASE FILM
9.06, 18.00
Kino Sõprus
Vana-Posti 8, Tallinn
Kuraator: Madli Ehasalu
Pilet: 2€

9. juunil toimub Kinos Sõpruses Eesti Kunstiakadeemia tudengifilmide linastused. Poolteist tundi kunstilist kino, mis meeli erutab. Näitamisele tuleb paremik eksperimentaalset videokunsti ja animatsiooni.

NICOLA TREZZI AVALIK LOENG “KUNSTIVÄLJA DETSENTRALISEERUMINE”
10.06, 17.00
Kotzebue 1/ Põhja pst 7, Tallinn

Nicola Trezzi on Jeruusalemma Bezaleli Kunsti- ja Disainiakadeemia magistriõppekava juht ning Flash Art Internationali kaastoimetaja.

MAGISTRITÖÖDE AVALIKUD KAITSMISED KOTZEBUE 1/ PÕHJA PST 7
Kaitsmiste ajakava link

LÕPETAJATE NÄITUSED:

– Marta Stratskas “Possible”
EKA maalikunsti eriala magistandi Marta Stratskase lõputöönäitus
13.05–14.05
Vaal galerii
Tartu maantee 80d, Tallinn

– Maria Tamm “Anum”
EKA klaasikunsti eriala magistrandi Maria Tamme lõputöönäitus
1.–7.06
HOP Galerii
Hobusepea 2, Tallinn

– Rita Assor “Lugemispesa-mänguala Tallinna Rännaku lasteaiale”
EKA tekstiilidisaini eriala magistandi Rita Assori lõputöönäitus
7.06
Eesti Lastekirjanduse Keskus
Pikk 73, Tallinn
Rita Assori magistritöö avalik kaitsmine toimub 7.06 kell 13.00 Eesti Lastekirjanduse Keskuses

-Igor Filjušin “Statifacts: Signs Of A Forgotten Civilization”
EKA keraamika eriala magistrandi Igor Filjušini lõputöönäitus
6.06–29.06
Tallinna Keskraamatukogu, Estonia pst. 8
Igor Filjušini magistritöö avalik kaitsmine toimub 8.06 Tallinna Keskraamatukogus

– GD’16 – Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini osakonna lõputööde näitus
2.-22.06
EKA Galerii
Vabaduse väljak 6/8 (sisehoovis), Tallinn

Sel kevadel lõpetab Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini osakonna 14 noort disainerit. Seda tähistab 1. juunil EKA galeriis avanev lõputööde näitus, kus on võimalik tutvuda kolme õppeaasta jooksul arenenud huvide ja oskustega viimase viie kuu vältel valminud projektide läbi. Lõpetamiseks on tudengid teinud nii omaalgatuslikke disaniprojekte, kui ka töid klientidega.

Osalevad disainerid: Laura Herma, Johann Kabonen, Maria Kesküla, Henri Kutsar, Else Mare Lagerspetz, Henno Luts, Maria Muuk, Harles Neljand, Andree Paat, Maren Poel, Juuso Veikko Siltanen, Anne Loore Sundja, Aimur Takk ja Iida Kaisa Urm.

– “Surilina”
EKA graafika- ja tekstiilidisainiüliõpilaste näitus
Kuraator Eve Kask
5.05.–31.08
Eesti Tervishoiu Muusem
Lai 30, Tallinn

– “FashioNINE”
EKA Avatud Akadeemia moestilistika kursuse tudengite lõpunäitus.
3.–16.06
Kultuurikatla koridorisaal
Põhja pst 27a, Tallinn

Projekt “FashioNINE” on üheksa Eesti Kunstiakadeemia Avatud Akadeemia moestilistika eriala lõpetaja moevideote ühisprojekt, mis kulmineerub 3.-16. juunil näitusega Kultuurikatla koridorisaalis. Individuaalsed moevideod annavad edasi iga tudengi loomingulist maailmavaadet ja stiili. Videote märksõnadeks on mängulisus, eneseteostus ja terviklik elamus.

TALLINN ART WEEK
11.–18.06

2016. a. juunis esmakordselt toimuv Tallinn Art Week toob publiku ette värske Eesti kunsti paremiku. Programm koondab ühise katuse alla nädalajagu kunstisündmusi, viies muuhulgas kunsti galeriidest ja muuseumitest välja, tuues selle linnaruumi, pealinna populaarsetesse kogunemiskohtadesse – kohvikutesse, kinodesse ja mujale.

Rohkem infot: www.tallinnartweek.ee
________________________________________________________

TASE ’16 toetab Eesti Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu ja No Bananas.

TASE ’16 partnerid on ;paranoia kirjastus, Kaks Kokapoissi, Kultuurikatel, Kino Sõprus, Eesti Sisearhitektide Liit.

Lisateave
tase.artun.ee