TASE’13

06. mai, 2013

TASEEesti Kunstiakadeemia seob kevadeti üheks tervikuks oma peamised avalikkusele suunatud üritused, ühendades magistrantide lõputööde väljapaneku, tudengite omaalgatuslikud kunsti- ja disainiprojektid, avalikud kaitsmised ja ERKI moeshow üheks kunstisündmuseks, mis kaasab Tallinna erinevaid punkte ja vältab 3. maist kuni jaanipäevani.

TASE’13 –see on  Eesti Kunstiakadeemia üliõpilas- ja magistritööde näitused, avatud kaitsmised, avalikud loengud, linnalised sekkumised, üliõpilaste omaalgatuslikud projektid ja ERKI Moeshow.

* * *
Flo Kasearu Majamuuseum
Fotoosakonna tudengi Flo Kasearu magistritöö
Pebre 8
FKM lahtiste uste päevad toimuvad 24. aprillist kuni 5. maini 2013, teisipäevast pühapäevani kell 14—20, pärast seda on võimalik ekspositsiooni külastada välja kuulutatud sündmuste raames või leppides kunstnikuga kokku e-posti aadressil flo@flokasearu.eu.
Flo Kasearu miljööväärtuslik majamuuseum asub Pelgulinna vaiksel kõrvaltänaval hubases puitmajas. Kunstnik avab oma kodu külastajatele, kellel on võimalus saada elamusterikkalt osa tema kodustuudio loomingulisest atmosfäärist. Isikumuuseumina pöörab FKM suurt tähelepanu kunstniku loomingulise natuuri ja keskkonna vahelistele suhetele.
Maja kaheksas korteris, pööningul ja keldris on püsivalt eksponeeritud kunstiteosed, esemekogu ning arhiiv. Ekspositsiooni keskse telje loob muuseumi maja ise, samuti uurib noor kunstnik sotsiaalse tundlikkusega kodu, kodutuse, koduigatsuse ja kinnisvara omamisega seotud emotsioone. Muuseumi aias on vabaõhuinstallatsioonid ja meisterdamisnurgad lastele. Muuseumi avamisega tähistatakse ühtlasi ka Flo Kasearu sünnipäeva.
Vaata lähemalt:
http://www.facebook.com/FloKasearuMajamuuseum
* * *
MUUTTUUM
29. aprill – 11. mai
Draakoni galerii keldrisaal
Näitus „MUUTTUUM“ tutvustab Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide üliõpilaste käesoleval õppeaastal sündinud julgemaid, subjektiivsemaid, (enese)kriitilisemaid sissevaateid maalikunsti kaootilisse, kunstiajaloo raskusest koormatud ja kaasaegse kunsti poolt proovile pandud masinavärki. Teisisõnu keskendub näituseprojekt maali “mõtte” – selle olemusliku tuuma otsingutele ja vaatlustele. Kuivõrd selle mõttelise keskme asukoht ja tähendus ümbritseva kunsti ja elu suhtes on pidevas muutumises – nagu omamoodi kultuurilises Browni liikumises -, saamegi rääkida muuttuumast.
http://www.facebook.com/events/140964676091492/
* * *
Katrin Sarapuu isikunäitus “0″
Fotograafia eriala magistrinäitus
Hobusepea galerii
2. mai – 13. mai
Avamine 2. mai 17:00
* * *
Avatud Akadeemia kujunduskunsti ja graafilise disaini BA lõpetajate ühisnäitus
Tallinna Keskraamatukogu Estonia pst. 8
6. mai – 18. mai
Avatud E-R 10-19, L 10-17
* * *
Henri Hüti lõputöö avalikud showingud
Kanuti Gildi SAALis
Maikuu vältel
Täpsem info lähiajal.
* * *
ERKI MOESHOW
Elektriraudtee Pääsküla Depoo
18. mai
Spetsiaalne rong väljub Balti jaamast kell 18:00
Moesündmus, mis sai alguse 1982. aastal Eesti Riikliku Kunsti Instituudi tudengite algatusena, on oma publikut üllatanud igal aastal uute lahenduste ning pööraste kollektsioonidega. Kuna moeshow on olnud kunstitudengite demonstratsioonüritus, avangardse rõivaloomingu ning enese väljaelamise lavaks, on see kasvanud üheks oluliseimaks ning oodatuimaks moeetenduseks Eestis! Kõik toimub spontaanselt. ERKI Moeshow ei sea kellelegi ega millelegi piire ette. Kasuta ja loo kollektsiooni tehes mida iganes.
Tänavusel aastal rännatakse uude reaalsusesse ning ületatakse oleva, jättes kõik vana seljataha. Kui soovid ammutada inspiratsiooni tuleviku uudsusest ei saa Sa ERKI Moeshowlt puududa!
Õhtu on täis piiritut mängulisust ning lendlust. Laval näitavad end 32 parimat kollektsiooni.
Täpsem info:
http://erki.artun.ee
* * *
Avatud Akadeemia vabade kunstide eriala BA lõpetajate näitus
Tallinna Keskraamatukogu, Estonia pst. 8
20. mai – 31. mai
Avatud E-R 10-19, L 10-17
* * *
Lõppmäng 2013
Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri ja linnaplaneerimise osakonna üliõpilastööde ülevaatenäitus.
27. mai – 22. juuni
Draakoni galerii
Pikk 18
* * *
MIS MEIST SAAB? SAAME KOKKU
31.mai – 17.00 Tartu mnt 1 (EKA krundil)
Aktsioon MIS MEIST SAAB? SAAME KOKKU on EKA Disainiteaduskonna magistrantide ühisprojekt, millega soovitakse näidata, et tudengitel puudub ühine keskkond, kus saaksid erinevate erialade tudengid koos õppida ja luua kontakte, mis on vajalikud ka edasises töös loomeinimestena. Näidatakse, et EKA tudengitele läheb korda „majaga“ toimuv. Soovitakse, et praegusest ajutisest lahendusest ei saaks alaline olukord. Soovitakse, et jätkuksid asjalikud ning arengule suunatud arutelud, millest sünniks toimivad lahendused.
Näituse tarbeks on loodud 1378 väikest lippu – üks lipuke iga EKA-s õppiva tudengi kohta. Lipukesed on vaadeldavad kui ühe terviku osakesed, mis praegu paiknevad mööda linna laiali ja mille koguarv ei ole seetõttu tajutav. Installatsiooni toetavad õppetöö ja tudengitega seotud EKA hoonete ees asuvad suured lipud, mis tõmmatakse masti EKA platsil toimuva näituse toimumisega samal päeval. Lippudel võib näha lõhutud EKA sümboolikat, mis kajastab omakorda tudengite hetkeolukorda.
31. mail kell 17.00 toimub Tartu mnt 1 krundil aktsioon, kuhu on oodatud kõik huvilised, ühiselt suundutakse aktsiooni järel läbi linna Rotermanni soolalattu.
Autorid: Liisa Aid, Piret Mägi, Liina Palkov, Kaiu Koll, Kadi Paasik, Kristiina Oppi, Liis Plato, Triin Amur, Aleksandra Pavlenkova, Katarina Kotselainen, Terje Salupuu, Sandra Kosorotova, Martha Caecilia Stewart.
Juhendaja: Ketli Tiitsar
* * *
Eesti Kunstiakadeemia magistritööde näitus TASE’13
Eesti Arhitketuurimuuseum, Rotermanni soolaladu, Ahtri tn 2, Tallinn
31. mai – 9. juuni
Kuraator: Gregor Taul
Kujundaja: Mart Vainre
Graafiline disain: Epp Õlekõrs, Ott Metusala
Abivägi: Solveig Jahnke
Näituse avamine 31. mai kell 18:00, Eesti Arhitektuurimuuseumis, Rotermanni soolalaos
Näituse avamisele eelneb Disainiteaduskonna tudengite aktsioon “Mis meist saab? Saame kokku!” algusega kell 17.00, EKA krundil, Tartu mnt 1
TASE’13 keskne näitus – magistrantide lõputööde näitus – toimub sel aastal Eesti Arhitektuurimuuseumis, hallates Soolalaos kõiki korruseid, see tähendab, et ühel näitusel on esindatud kõikide Eesti Kunstiakadeemia magistriõppe lõpetajad. Näitus on avatud 31. maist 9. juunini.
Läbi näituse toimuvad seal magistritööde avalikud kaitsmised, performatiivsete lõputööde ettekandmised ning asjakohased vestlusõhtud.
Festivali koordinaator Gregor Taul seob tänavuse lõputööde näituse jätkuvalt aktuaalse EKA (uue maja) teemaga, püstitades küsimusi kaasaegse kunsti-, disaini- arhitektuuri- ja kunstikultuurialase kõrghariduse kohta. Haarates totaalselt erineva suunitlusega magistritööd näituse tervikidee teenistusse, uurib Taul ühtlasi lõputööde väljapaneku võimalikkust kuraatorinäitusena.
* * *
Lisaks TASE13 põhinäitusele toimub maist juunini hulk teisi lõputööde väljapanekuid, lõpetajate isikunäituseid, tudengite omaalgatuslikke kunstiprojekte, installatsioonide avamisi, avalikke loenguid ja ERKI moeshow, millega EKA püüab kinnistada kaasaegse kunsti, disaini ja arhitektuuri kohta ühiskondlikus mälus. NB! Info näituste jms kohta täieneb igapäevaselt veebilehel tase.artun.ee !
* * *
LAUD
1. juuni – 8. september 2013
Tartu mnt 1 EKA krundil
LAUD on 24 h avatud galerii Tallinna linnaruumis, kus valge galeriikuubiku asemel märgistab ruumi laud. Galerii asukohaks on Eesti Kunstiakadeemia krunt aadressil Tartu mnt 1.
Tegemist on Kumu kunstimuuseumi näituse “Aedade järelelu” pilootprojektiga, mis on avatud 1. juuni – 8. september 2013.
Projekti initsiaatorid ja idee eestvedajad on Grete Veskiväli ja Eve Arpo rühmitusest You Must Relax. Osalevad arhitektid: Lauri Eltermaa, Joel Kopli, Koit Ojaliiv, Juhan Rohtla, Ahti Grünberg ja Tõnis Kalve.
* * *
Graafilise disaini BA lõputööde näitus
Kanuti Gildi SAALi keldrisaal, Pühavaimu 5
Lõputööde avalikud esitlused toimuvad 7. juunil, kell 10:00-16:00 SAALis (Pikk 20)
Näituse avamine 7. juunil kell 19:00, Pühavaimu 5
Näitus avatud
8.-15. juuni
11:00-19:00
Sel kevadel lõpetab Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini osakonna 9 noort disainerit. Seda tähistab 7. juunil Kanuti Gildi SAALi Keldrisaalis avanev lõputööde näitus, kus on võimalik tutvuda kolme õppeaasta jooksul arenenud huvide ja oskustega viimase viie kuu vältel valminud projektide läbi. Näha saab nii omanäolisi individuaal- kui ka mahukamaid koostööprojekte.

Lõputööde avalikud esitlused toimuvad 7. juunil, kell 10:00-16:00 SAALis (Pikk 20) ja lõputööde näituse avamine toimub kell 19:00 Kanuti Gildi SAALi keldrisaalis (sissepääs Pühavaimu 5). Näitus jääb avatuks 8.-15. juuni, kell 11:00-19:00.

Osalevad disainerid: Taavi Aher, Allan Appelberg, Gert Gutmann, Janno Killing-Jaago, Laura Nõmmik, Katrin Nõu, Walter Piirmets, Erin Tooma, Martin Veisman

NB! Sissepääs tasuta!
* * *
———————————
NB! Programmis võib toimuda muutusi ja täiendusi, jälgige ajakohast teavet tase.artun.ee ja Facebookis.

Lisainfo:

Gregor Taul
TASE koordinaator

Eesti Kunstiakadeemia
Estonia pst 7/Teatri väljak 1
Tallinn 10143
gregor.taul@artun.ee
Tel +372 6 267 111
Mob +372 55 690 456

Gallerist
EKA G
Estonian Academy of Arts