TeamLab Startup Weekendi võitjad selgunud!

16. märts, 2014

la neta vaike15-16 märtsil seitsmendat korda toimunud tootearenduse nädalavahetusel TeamLab Startup Weekend arendati kahe päeva jooksul uusi nutikaid innovaatilisi tooteid. Meeskonnana arenes nädalavahetuse jooksul žürii seisukohast taaskasutusdisainiprojekt La Neta.  Ajujahi ettevõtluskonkursi korraldajad valisid järgmisele võistlusele osalema meeskonna, kes arendas koduohutuse abivahendit Extra Leg.

Loov Eesti tegevjuhi Eva Leemeti  sõnul on ettevõtmise eesmärk luua  erinevate valdkondade inimeste koostöö läbi pinnas uute nutikate toodete sünniks. “Toome kokku disainerid, insenerid ning turundus- ja äriarenduse kompetentsidega inimesed, kes kahe päeva jooksul mentorite abiga intensiivselt tööd teevad. Läbi mõeldakse toote disain, tehniline lahendus, vajadusel tarkvara ning kindlasti ka ärimudel,” selgitas Leemet.

Parima meeskonna hindamisel sai otsustavaks idee areng ning realiseerimispotentsiaal. Tiitliga pärjatud meeskond La Neta disainib ettevõtetes tekkinud ülejääkidest uusi kauneid kingitusi, andes nõnda näiteks äraviskamisele suunatud reklaamaterjalidele uue näo ning turundusliku väljundi. “Tulin üritusele üksinda ideega jäätmetest postkaarte toota. Juhtus nõnda, et leidsin oma meeskonda nii tootedisaineri kui turundus- ning ärikompetentsidega inimesed,” rääkis Viljandi Kultuuriakadeemas õppiv Helena Tamm.  “La Neta sai selge plaani edasiseks tegevuseks ning turunduseks ning läbirääkimised esimese kliendiga juba käivad.”

TeamLabi partner Ajujaht  valis taas välja oma favoriidi, kes pääseb 2014. aasta sügisel algavale võistlusele ilma konkursita. Valituks osutus nägemispuudega ning erivajadustega inimestele suunatud digitaalne koduohutuse süsteem Extra Leg, Abivahendi eesmärgiks on koguda ja edastada informatsiooni kodus töötavate elektrooniliste ja elektriliste seadmete, tulede põlemise, akende ja uste lahtioleku ning veeavarii olemasolu kohta, võimaldades kasutajal reageerida vastavalt saadud informatsioonile ning tagada kasutajale võimalikult iseseisev, mugav ja turvaline elukeskkond. 

ERIAUHINNAD

aHacki poolt välja pandud Helsinkis toimuvale ärikiirkohtingu sessioonile 26. mail Helsinkis, Arctic 15 konverentsi raames sõidab samuti Extra Leg.

Tallinna Ettevõtlusinkubaatorte ettevõtlusalase konsultatsiooni ning kutse kevadisele ärikiirkohtingule Ringliiklus pälvis meeskond Pro Bag, kelle idee on välja töötada taaskasutatav kotisüsteem juur-ja puuviljade ostuks.

Disainibüroo Haruharu toetab disanimentorlusega meeskonda Green Style, kes plaanib toota süsteemi kodus toidu kasvatamiseks.

TTÜ Mehhaanikateaduskond ning Mektory toetavad prototüübi valmistamise võimalusega projekti Ric Medical, kellel on väljatöötamisel uut tüüpi innovaatiline kips. 

Järgmine TeamLab toimub 2014. aasta sügisell