TeamLab Startup Weekendil arendatakse nädalavahetusel uusi nutikaid tooteid

12. märts, 2014

884569 419080414850880 903443735 oSel nädalavahetusel, 15-16. märtsil, toimub Tallinnas Baltika Moelaval tootearendusele pühendatud nädalalõpp TeamLab, mis toob kokku nutikad tooteideed ning komplekteerib koha peal erinevate oskustega inimestest meeskonnad.

Loov Eesti eestvedamisel seitsmendat korda toimuva ettevõtmise eesmärk on tuua kokku tootearenduseks  ning ettevõtte loomiseks vajalikud erinevate valdkondade kompetentsidega inimesed. “TeamLab toetab uute nutikate toodete arendamist,” selgitas Loov Eesti tegevjuht Eva Leemet. Eesti ei suuda suurte riikidega mahu poolest konkureerida, kuid meie eeliseks on olla nutikas ja paindlik. Seetõttu on uute startupide toetamine meie jaoks äärmiselt oluline,” lisas Leemet.

“Üritusel on hea võimalus proovile panna oma äriidee või leida oma projekti puuduvad meeskonnaliikmed,” tõi Leemet välja. “Tänaseks on TeamLabile registreerunud juba 18 nutikat ideed. Mitu neist arendusse lähevad, selgub pühapäevasel pitchingusessioonil.”  Meeskondi konsulteerivad kahe päeva jooksul rahvusvahelised ja kodumaised mentorid nii disaini, inseneeria, tarkvara kui äriarenduse valdkonnas, tagades idee võimalikult kiire arengu õiges suunas,” lisas Leemet.

Parim meeskonnad saavad ideed edasi arendada ettevõtluskonkursil Ajujaht, samuti toetavad ideede edasist käekäiku Tallinna Ettevõtlusinkubaatorid, TTÜ ning disainibüroo Haruharu. Varasemalt on TeamLabil osalenud tuntud projektid nagu Shaka tuulemõõtja, Jomi Interactive nutikas veejoomise abiline, PESA lasteiste ning LuLu kassiliiv.

Seitsmendat TeamLabi tootearendus- ja ärimudeli nädalalõppu korraldab  Loov Eesti koos 
Tallinna Ettevõtlusinkubaatorite, TTÜ Karjääri- ja Nõustamistalituse, Eesti Kunstiakadeemia
Ajujahi, aHacki ning Tudengiveebiga. 

Registreeru üritusele hiljemalt 12.märtsiks siin

Vaata lisa siit.