TeamLabi peaauhinna võitis „Multifunktsionaalne spordikott“

23. oktoober, 2016

22. ja 23. oktoobril Kultuurikatlas toimunud TeamLabi  peaauhinna võitis idee „Multifunktsionaalne spordikott“, mille autor sai auhinnaks osalemise  8-kuulises toote- ja teenusearendusprogrammis PESA. Loov Eesti+ Maa projekti raames toimunud TeamLabil arendati  kahe päeva jooksul üheksat ideed uute toodete ja teenuste loomiseks.

Žüriile avaldas muljet toote eripärasus ning vajadus selle järele ning ka idee autori,  Triin Tšoritši  pühendumus oma toote arendamisel. Tartu MakerLab   võimaldab  TeamLabi peaauhinna võitjal, multifunktsionaalsel spordikotil, kasutada nädala jooksul Tartu MakerLabi ressursse oma prototüübi loomisel.

img_9027

Loov Eesti tegevjuhi Eva Leemeti  sõnul on ettevõtmise eesmärk luua  erinevate valdkondade inimeste koostöö läbi pinnas uute nutikate toodete sünniks. “TeamLab on täna üks parimaid võimalusi oma mõte professionaalide abiga proovile panna. Kogenud äriarenduse, disaini ja inseneeria mentorite toel saab oma ideed täiendada ning intensiivse töö tulemusel läbi mõelda ka ärimudeli. Kui selgub, et idee ei kanna – ka see on samm edasi. Loodame, et täna sündinud tooted ja teenused on peagi turul ja edukad,” selgitas Leemet.

Kiiremini areneva meeskonna hindamisel sai otsustavaks idee ning  selle edasiarendamise potentsiaal. Tiitliga pärjatud meeskond Video Wiikend plaanib viia kokku loomeinimesi ja ettevõtete turundajaid, et üheskoos leida parimaid turundusväljundeid.

TeamLabi partner Ajujaht  valis  välja oma favoriidi, kes pääseb juba sel hooajal Ajujahi TOP 100 hulka žürii ette oma ideed tutvustama. Valituks osutus õpilasfirma Laps Kooli,  kes  arendab sõidujagamisteenust laste kooli viimiseks.

Laps Kooli meeskond pälvis ka Tallinna Loomeinkubaatori  auhinna – osalemise  3-kuulisel Lendstart koolitusel.

Loov Eesti+Maa programmi partnerid on MTÜ Loov Eesti, Marketingi Instituut, Loov Maa ja  Järvamaa Arenduskeskus. Programmi kohta saab lisainfot www.looveesti.ee ja www.facebook.com/loovmaa
Loov Eesti+Maa programmi toetab EAS Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Lisainfo:
Eva Leemet
Loov Eesti tegevjuht
eva@looveesti.ee
+372 501 2558
www.looveesti.ee