Tehnopol avas Startup Inkubaatori

15. august, 2012

President-Ilves-inkubaatorit-avamas.thumbnailEile avati president Toomas Hendrik Ilvese osalusel Tallinna Teaduspargis Tehnopol uus koostöökeskus alustavatele ettevõtetele, mille nimeks sai Tehnopoli Startup Inkubaator. Uus keskus koondab idufirmadele sobilikud kontoripinnad, avatud töökohad ning vaba aja veetmise võimalused Tehnopoli uues majas.

Startup Inkubaatoritesse valitakse alustavad ettevõtted välja vastava kohtunike kogu poolt.

President Toomas Hendrik Ilves rõhutas avamiskõnes, et tänu innovaatilisele vaimule ja ettevõtlikkusele, mida selline keskkond soosib, on Eesti jõudnud maailmakaardile.

„Uuendusmeelsed firmad löövad läbi nii Eestis kui mujal maailmas ka majanduslikult keerulistel aegadel. Peame oleme piisavalt ettevalmistatud, et inimesed oleksid valmis oma ideid edasi arendama ja leiutama. Ettevalmistus selleks on ka inkubaator“, ütles Ilves.

Tehnopoli juhatuse liikme Pirko Konsa sõnul on maailmas eeskujusid tõestamaks, et füüsiliselt koos olles tekkib ettevõtete vahel mõnus sünergia, mis viib maailma vallutavate ideedeni: “Võtame näiteks Silicon Valley ala, mis kubiseb koostööst ning millest kasvavad välja globaalsed korporatsioonid. Oleme sellest kogemusi ammutanud ning nüüd väga uhked, et selline keskus on avatud ka Tehnopolis. Tahame, et siin hakkaks käima palju inimesi – olgu nad ettevõtjad, tudengid või ettevõtlushuvilised. Oleme kõikidele ettevõtluspisikuga inimestele avatud“, ütles Konsa.

Tehnopoli Startup Inkubaatoris on täna 800m2 suurusel pinnal kontorikohtasid kuni 16-le ettevõttele. Aavatud kontoris saavad vabalt valitud töökohal töötada kuni 60 inimest. Lisaks on Inkubaatori asukatele avatud koosolekuruumid, ühisköök ja demoalad, toimuvad ühised koolitused, kohvihommikud ning meelelahutuslikud üritused.

Startup Inkubaatori ühe asuka GateMe looja Janar Merilo sõnul kolis ta uude keskusesse suurte ootustega. „Juba praegu näeme, et siin liigub palju inimesi, kes võiks meie ettevõtte kasvule kaasa aidata. Kuna tahame liikuda kiiresti välisturgudele, siis ongi kasulikud kontaktid meile tähtsad ja siin liigub neid ringi palju“, ütles Merilo.

Tallinna Teaduspark Tehnopol on idufirmadele tugiteenuseid pakkunud alates 2003. aastast. Teenuste ja uue koostöökeskuse abil aidatakse ettevõtetel ärimudel paika panna, prototüüp luua, investeeringuid kaasata ja välisturgudele liikuda.

Inkubaatoris tegutseb täna üle 20 ettevõtte. Lisaks ettevõtetele hakkab inkubaatoris tegutsema esimene Eesti mängukiirendi programm GameFounders ning Tartu Ülikooli magistriõppeprogramm DDVE.