Tehnopoli ja Elioni pilveteenuste konkursi võitis raamatupidamisrakendus

05. aprill, 2011

altTallinna Teaduspark Tehnopol ja Elion korraldasid ideekonkursi, et leida mikroettevõtetele sobilikke pilveteenuseid, mis koos teiste Elioni teenustega toetaks olulisel määral ettevõtete äritegevust. Konkursi võitis Eesti Raamatupidamiskeskus OÜ, kelle teenus lisatakse Elioni pilveteenuste platvormile.

Võitnud idee pakkus välja interaktiivse veebipõhise raamatupidamiskeskkonna, mis suurendab raamatupidamistegevuste automatiseeritust ja efektiivsust ning toetab raamatupidamisotsuste vastuvõtmist ja tervikliku raamatupidamise korraldamist. Toode on suunatud eelkõige mikroettevõtetele ja raamatupidamisbüroodele, kelle kliendibaasi kuulub üle 25 ettevõtte.

Loodav rakendus lubab veebi kaudu pidevat ligipääsu raamatupidamistegevustele ja dokumendiregistrile oluliselt madalama hinnaga võrreldes tavapärase raamatupidamisbüroost ostetava teenusega. Keerukamate toimingute tegemiseks on rakenduses olemas otseside võimalus raamatupidamisbürooga.

Idee autorite sõnul on paljud mikroettevõtted sunnitud alustama koostööd raamatupidamisbüroodega, kuigi tegelikult saab paljud toimingud ise ära teha.

„Kui raamatupidamistarkvara eeldab üsna põhjalikke teadmisi, siis lihtne rakendus lubab toiminguid teha ka võhikutel. Meie rakendus aitab väikeettevõtjal kokku hoida kulusid, saades samas kvaliteetset ja võimetele vastavat teenust,” ütles idee autor Raivo Tammiksaar.

Elioni ärikliendi segmendijuht Martin Rand ütles, et pakutud idee sobib täpselt sihtgrupile. „Tean oma kogemusest, kui keeruline on väikeettevõtet hästi ära majandada ning kui oluline on iga kokkuhoid. Oma keerukuse tõttu on paraku just raamatupidamine see teenus, mida ka väikeettevõtted on hoolimata väikesest töömahust sunnitud sisse ostma. Ma usun, et koostöös meie teiste teenustega muudab raamatupidamisrakendus paljude Eesti väikeettevõtete äri oluliselt lihtsamaks ja ka tulusamaks,” rääkis Rand.

Parim meeskond sai auhinnaks 1000 eurot ja partnerluslepingu Elion Ettevõtted AS-iga.