Telliskivi loomelinnak müüdi 4,8 miljoni euroga

28. veebruar, 2014

Eastern Europe Real Estate Investment Fund (EEREIF) müüs eile Telliskivi Loomelinnaku 4,8 miljoni euro eest Butembo OÜ-le, mille omanikeks on Rootsi perekond Andrén. Uutel omanikel on suured plaanid jätkata Loomelinnaku arendamist ning Telliskivi praegune meeskond jätkab projekti igapäevast juhtimist.

„Telliskivi Loomelinnak on meie portfellis kahtlemata kõige suurema sotsiaalse mõjuga projekt. Piirkonna arendamine on tähendanud uute kontseptsioonide väljatöötamist ning teistest riikidest saadud ideede kasutamist eesmärgiga pakkuda meie rentnikele ja külastajatele uusi lahendusi,“ kommenteeris tehingut Tõnu Pekk, EEREIFi fondijuht

Telliskivi Loomelinnaku ja fondivalitseja meeskond on viimasel paaril aastal investeerinud palju aega ja raha, et luua endisest tehasehoonest ainulaadne büroo-, meelelahutus- ja ärikeskus, mida külastavad nii kohalikud kui ka välismaalased.

“Tänane tehing tõestab, et need investeeringud on olnud kasulikud nii Telliskivi piirkonna arengule kui ka EEREIF-i fondi investoritele,” lisas Pekk. 

Telliskivi Loomelinnakus on 5 söögi –ja joogikohta, 14 kauplust, lisaks lastehoid ning erinevate ettevõtete ja organisatsioonide kontorid – kokku umbes 150 üürnikku.

Kinnisvarafond EEREIF on 2008. aastal loodud kinnisvarafond, mis on investeerinud Ida-Euroopa ärikinnisvara objektidesse. 2013. aastal algas Fondi tähtaegne likvideerimine ja Telliskivi Maja OÜ müük on esimene müügitehing likvideerimisperioodil.