Telliskivi Loomelinnak peab esimest sünnipäeva

31. märts, 2010

telliskivi-synnip2ev1Terve aasta tegutsenud kultuuri ja loometegvuse kompleks, Telliskivi Loomelinnak peab 8.-11. aprillini oma esimest sünnipäeva. Põnevaid elamusi ja tegevust jagub Telliskivi Loomelinnakus tervelt neljaks päevaks.

Neljapäevast pühapäevani kulgevatel suurejoonelistel sünnipäeva pidustustel on kavas mitmed põnevaid eriüritusi. Programmis on töötoad, uued näitused, spetsiaalne kinoprogramm ning igaõhtused muusikaüritused. Juba neljapäeval avatakse loomelinnaku SooSoo galerii ruumides Kristi Kongi maalinäitus „Sina oled minu kiisu“. Reedel saab Tellsikvi Loomelinnakus aga hoo sisse arhitektuuribüroo arhitektuuribüroo  n a s a  taaskasutusdisaini näitus tänaseid TÜNNe ära viska homse varna…” avamisega.

Loomelinnaku sünnipäevapidu jätkub reedel suurejoonelise muusika ja valgusballiga, kus astub üles eesti praeguse hetke popbändide paremik. Avapaugu annavad järgmised bändid: HU?, Leegitsevad Sidrunid ja Marten Kuningas, Antonina, Tallinn Dagggers, Lemon Trees ja Melony Green. Loomulikult pole ükski õige Telliskivi Loomelinnakus toimuv üritus täisväärtuslik ilma laupäevase tellsikivi kirbuturuta, mis saab sünnipäeva puhul lisa Delfi Naisteka Kirbuturu, ülipopulaarse Plaadituru ning Les Petites Disainituru näol.

Peale muu põneva toimuvad Telliskivi Loomelinnaku sünnipäeva puhul, laupäeval ja pühapäeval, esmakordselt ekskursioonid Kalamaja ja Pelgulinna, mille käigus tutvustatakse inimestele ümberkaudse piirkond põnevat ajalugu ja arengut.

Veel on kavas Telliskivi Seltsi ja Loomelinnaku esimene vestlusring, mis tutvustab seltsi senist tegevust ja tulevikuplaane Kalamajas ja Pelgulinnas. Giidideks on Kristiina Jõekalda ja Madis Tuuder.

Lisaks jätkub laupäeval tegemisi Telliskivis kogu päevaks, sest kohal on onu Raivo jutupliiats, toimub Kinobussi töötuba lastele, lisaks on avatud Raku keraamika ja fotokunsti õpituba, Plektrum festivali tegijad jagavad õpetusi elektroskeemide maailmast ning kõigil on võimalik teha linnalabori õpitoas esimesi kevadisi aiatöid. Kõigil filmihuvilistel on võimalik vaadata Loomelinnaku saalis Pöffi spetsiaalset filmikava, mis on kokku pandud just spetsiaalselt Loomelinnaku sünnipäevaks. Laupäeva õhtuses vööndis toimub Salvadori loovruumis pidu Death by POP goes indie, mille raames astuvad Üles ansamblid ID REV ja Junk Riot ning DJdeks on 3PEAD, Ingrid Kohtla, Birgit Vonbi, Katarina Sokk.

Pühapäeval avatakse kevadine „Sõber jalgratta“ uus hooaeg, mille puhul avatakse keldri- ja kuuriuksed ning tuuakse välja oma truud kaaslased jalgrattad. Sõit toimub Uue Maailma linnaosast Telliskivisse.

Kõik töötoad, turud, vestlusringid, ekskursioonid ja kinoprogramm on osalejatele tasuta!

Täpsem info programmi ja vestlusringi teemade ning ettekannete kohta www.telliskivi.eu