Temnikova & Kasela galerii võttis tänavu osa kahest rahvusvaheliset kunstimessist

19. juuni, 2013

nadanewyorkNADA (http://www.newartdealers.org) messil New Yorgis näitas galerii kolme kunstniku töid—Eesti maalikunstnik Kaido Ole (http://www.temnikova.ee/ole.html), Eesti videokunstnik Jaan Toomik (http://www.temnikova.ee/toomik.html) ning Soome kunstnik Mikko Hinz (http://www.temnikova.ee/hintz.html). Erilist tähelepanu pälvis väljapaneku puhul just selle kontseptuaalne pool.

Ka varajasematel messidel on galerii väljapanekud äratanud huvi oma läbimõeldud ideelise lähenemise tõttu, mille kaudu üritatakse luua kunstiteostele sobiv taustsüsteem.

Barcelonas osales galerii videokunstile pühendatud messil Loop (http://www.loop-barcelona.com), mis on rahvusvaheliselt tunnustatud kui tugevalt kureeritud üritus, toimunud 11 korda hotellis Catalonia Ramblas. Galerii näitas noore Eesti kunstniku Flo Kasearu (http://www.temnikova.ee/kasearu.html) tööd “We Are On the Way”, mis pälvis eelmise aasta Köler Prize-il nii publiku kui zürii preemiad—ning ka sellel messil ei jäänud see tähelepanuta. Kasearu videost sai esimene kunstniku töö, mis on messi tulemusena paigaldatud kahte auväärsesse välismaa erakogusse, Sveitsis ning Hollandis. 

Sel aastal 44 galerii solo-väljapaneku seas oli esindatud koguni kaks Eesti kunstnikku – Londoni galerii Nettie Horn näitas Marko Mäetamme videot “Love”.

Temnikova & Kasela Galerii osales New Yorgi ja Barcelona messidel Eesti Kultuuriministeeriumi toel.

Illustratsioonid: