The European Forum on Cultural Industries

30. märts, 2010

barcelona konverents29.- 30. märtsil toimub Barcelonas kultuuritööstuse Euroopa foorum . Kohtumise keskmes on Euroopa Komisjoni  Hariduse- ja Kultuuri Direktoraadi  (The European Commission Directorate-General for Education and Culture) juhtimisel valminud  kultuuri ja loomemajanduse  Green Paper’i esmatutvustus.  

Euroopa Komisjoni  hariduse ja kultuuri peadirektor (Director-General for Education and Culture, European Commission)  Odile Quintin ja Euroopa Parlamendi Kultuuri ja Hariduse Komitee juhataja  (chair of the Committee on Cultural and Education, European Parliament) Doris Pack  juhatasid oma sõnavõttudega sisse arutelu peamistel strateegilistel suundadel, mis avaldavad mõju loomemajanduse arengule.  Doris Pack rõhutas, et täna esitletud dokumendiga pannakse alus loomemajanduse strateegia kujundamisele järgmiseks kümneks aastaks.

Foorumi raames toimub arutelu  viiel peamisel teemal:

  • finantseerimine – finantsmehhanismid, jätkusuutlikud toetusmeetmed;
  • professionaalsus  – uued oskused,  koolitusvõimalused;
  • rahvusvahelistumine – kohalik toodang rahvusvahelisel turul, rahvusvahelised koostööstrateegiad;
  • intellektuaalne omand ja õiguste kaitse;
  • piirkondlik areng – kultuur ja piirkondlik areng, loomemajandus nii Euroopa kui regionaalsete arenguprogrammide osana.

Esiletõstetud strateegilised küsimused on aktuaalsed kõikjal Euroopas. Esimese päeva paralleeldiskussioonidel esinesid teadlased, poliitikate kujundajad, arvamusliidrid  ja praktikud.  Loomemajandusest on saamas prioriteet enamikus liikmesriikides, selles nähakse suurt potentsiaali muutusteks majandusmaailmas. 

Loov Eesti toob teieni värsked uudised Barcelonast.