Tiit Raik: Otsi mõttekaaslasi, kes ideele 100% pühenduks!

16. juuli, 2012

kooreyraskPESA tootearendusprogrammi PESA esimese lennu lõpetajate hulgas on Tiit Raik (39) ja Merik Ivask Jr (34), kelle loodud on shaker -stiilis eritellimusmööblit valmistav Kooreürask OÜ.  Tiit ja Merik valmistavad seda viisil mis tõstab maksimaalselt esile puidu ilu, kasutades selleks nii vanade aegade kui ka tänapäeva meistrite kogemusi.

Kuidas leidsite äriidee?
Äriidee tuli väga proosalisel põhjusel, nimelt on mul (Tiidul) käsil oma kodu sisustamine. Kuna meie pere on üsna väike televiisorivaataja siis ma soovisin panna televiisorit silme alt ära. Teiseks on hea kui lastega peres pole televiisor koguaeg eksponeeritud ja lisaks ei pruugi see sobida eriti kodu interjööriga. Sai mõeldud eri variante ja uuritud erinevaid televiisorikappe, kuid nende lahenduste hind oli kas ülikallis või väga materjali ja töömahukas.

Ühel õhtupoolikul mitu aastat tagasi tuli mul idee panna televiisor kirstu. See on kompaktne lahendus, kuna sinna saab asetada ka DVD mängia ja kõik oma DVD-d. Tegin esimese kirstu käsitööna võttes eeskujuks Shaker stiilis kirstu. See pole päris traditsiooniline eesti riidekirst, kuid taolisi tööriista või tarbekirste võib leida eestistki. Ideega tuli kaasa sõber Merik.

Pesa projektiga liitudes saime aru, et ainuüksi ühest tootest jääb väheks, et seda turundada. PESA projekti raames valisime välja oma stiili mis on Shaker stiil.

Millises valdkonnas jäid ettevõtlusega hätta? Mida tähendab sinu jaoks PESAs osalemine? 
Kõige rohkem jäime hätta müügi ja turundusega. Eestis pole kauplust kus eksponeerida ja müüa taolist mööblit. Raske on müüa kuna ennekõike tahab mööbel eksponeerimist. On jäänud mulje, et Eestis pole ka väga palju meie sihtgruppi.

Millised on ettevõtte tulevikuplaanid?
Plaan on kohandada oma koduleht rohkem sihtgrupile leitavaks. Teha mõned videod selgitamaks miks ja kuidas me mööblit teeme.

Plaan on jätkata enda koolitamist tänapäeva tuntumate meistrite käe all.

Ütle üks hea soovitus teistele!
Kui oma unistusi tahad ellu viia siis otsi mõttekaaslasi kes 100% pühenduks sellele ideele ja kellel on  toote edasi arendamiseks anda oluline panus või siis oskus selle kvaliteedi tõstmiseks. Lihtsalt kaasanoogutajad ei aita ideed ellu viia ja seda arendada, nemad tuleb kõrvale jätta – samamoodi nagu kahtlejad ja vastased.

Tooteid saab täna osta kodulehe kaudu www.chestwood.eu