Töökohtade loomiseks jagatakse 200 miljonit krooni

01. november, 2009
Esmaspäevast avaneb taotlusvoor, mis toetab tegevusi tööturule naasmiseks või töötuse vältimiseks.

Sotsiaalministeeriumi teatel saavad toetust taotleda nii riigiasutused, kohalikud omavalitused, ettevõtjad ning ka MTÜd ja sihtasutused. Kokku eraldatakse toetusi kuni 200 miljonit krooni ulatuses. Sotsiaalminister Hanno Pevkur ootab taotlusvoorust aktiivset osavõttu.

„Tänaseks on ellu viidud või töös mitmed olulised projektid, mis on saanud toetust esimesest taotlusvoorust. Juba antud toetused on loonud uusi töökohti,” sõnas minister.

“Olgu siinkohal näitena mainitud kas või telesaate „Tööotsija” abil tööd saanud inimesed,” ütles Pevkur. „Ootame ka seekord hästi läbimõeldud ideid, kuidas töötust leevendada ning töökohti juurde tekitada,” lisas minister.

Võrreldes esimese taotlusvooruga on suurenenud stipendiumid ning näiteks muudetud sõidutoetuse taotlemise tingimusi.

Uute sihtgruppidena, kelle tegevusteks toetust saab taotleda, on lisatud lühiajalised töötud ning mittetöötavad Eestisse naasnud ja sisserännanud inimesed.

Euroopa Liidu Sotsiaalfondist (ESF) rahastatava meetme „Kvalifitseeritud tööjõu pakkumise suurendamine” taotlusvoor avaneb teist korda.

Esimene taotlusvoor kestis eelmise aasta lõpust tänavu jaanuarini. Siis esitati 119 taotlust kogumaksumusega 638 miljonit krooni.

Ärileht