Toimub järjekordne arhitektuurifestival “Ökokallas” (Eko-Bereg)

17. juuli, 2013

eko5.-8. septembril 2013 toimub neljandat korda rahvusvaheline arhitektuurifestival „Ökokallas“ (Eko-Bereg), mis on pühendatud rannikualade arhitektuuri arengule. Tänavu Musta mere ääres Iljitševski linnas aset leidva festivali korraldab Moskva Arhitektide Liit, kaasa aitab Ukraina Arhitektide Liit. Esmakordselt toimub festival väljaspool Venemaa piire.

Festivali „Ökokallas“ eesmärgiks on ookeanide, merede, jõgede ja järvede rannikualade mõtestamine ja kasutuselevõtt. Käesoleva aasta deviis on „Unistuste kallas. Lootuste kallas“. Programmis on üle kümne temaatilise näituse, teaduslik konverents „Rannamaastik – piirkonna sotsiaalse ja majandusliku arengu alus“, juhtivate arhitektide presentatsioonid ja meistriklassid, ekskursioonid uutele ehitusobjektidele Iljitševskis ja Odessas, purjeregatt jm.

Üks olulisemaid sündmusi on noorte arhitektide konkursi „Kompleksteenindusega väikesadama parim arhitektuurikontseptsioon“ võitjate autasustamine.

Korraldajad kutsuvad nii festivalil kui konkursil osalema Venemaa, Ukraina, Valgevene, Läti, Leedu, Eesti, Gruusia, Poola, Tšehhi, Serbia ja Türgi arhitekte.