Toimub seminar Aasia turust huvitatud loomeettevõtjatele

15. mai, 2014

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium korraldab koos Aasia Uuringute Kompetentsikeskusega (AUKK) 20. mail Aasia teemalist ühisseminari. Seminari eesmärgiks on anda praktilist infot ettevõtjatele Aasia turu kohta ning tutvustada AUKK pakutavaid teenuseid. Erinevad loomemajanduse valdkonnad on teinud esimesi samme Aasia turu kompamise osas ning käinud ka kohapeal sealse olukorraga tutvumas. Kultuuriministeeriumi eestvedamisel valmiva loomemajanduse meetme 2014+ üheks fookuseks on loomeettevõtjate ekspordivõimekuse suurendamine.

Loomemajanduse meetme 2014-2020 avanemisega võtab Kultuuriministeerium  konkreetse positsiooni loomeettevõtjate toestamisel välisturgudele jõudmisel. Eesti ettevõtluse kasvustrateegia 2014-2020 vastuvõtmisega kinnitab Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium riigipoolset tuge ettevõtjate toestamisel välisturgudele jõudmisel. Aasia Uuringute Kompetentsikeskus (AUKK) on loodud selleks, et vahendada Eestis tehtava Aasia-alase teadustöö sisu ja tulemusi avalikule ja erasektorile ning pakkuda info- ja ideedevahetust ülikoolide, avaliku sektori ja ettevõtjate vahel.

Selleks, et loomeettevõtjad teaksid paremini AUKK pakutavatest võimalustest, kutsume Teid osalema seminaril 20.mail kell 9.30-12:00 Välisministeeriumi suurde saali (Islandi väljak 1).

Seminari päevakava:

9:00                 Kogunemine

9:30                 Avasõnad/ Anne Sulling, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ja Väino Reinart, Välisministeerium

9:45                 Mida tähendab avada “uks Aasiasse”? / Maret Nukke, Tallinna Ülikool

10:05                Hiina kui globaalne investor / Urmas Varblane, Tartu Ülikool

10:25                IKT õigus ja regulatsioon Aasias / Katrin Nyman-Metcalf, Tallinna Tehnikaülikool

10:45                Fortumo kogemused Aasias / Fortumo OÜ esindaja

11:05                Aasia Uuringute Kompetentsikeskus (AUKK) / Karin Dean, Tallinna Ülikool

11:20                Arutelu: ettevõtjatelt ülikoolidele, ülikoolidelt ettevõtjatele

Palun andke oma osalemisest teada hiljemalt 19.mai aadressile piret.potisepp@mkm.ee