Toledo kirjastusel ilmub Mehhiko kirjaniku romaan

21. aprill, 2014

KallisDiego Toledo kaasTartu Loomemajanduskeskuse ettevõttel Toledo kirjastus on värskelt ilmunud Mehhiko kirjaniku Elena Poniatowska romaani „Kallis Diego, Sind embab Quiela“ eestindus. 

23. aprillil, Cervantese surmapäeval, mida üle maailma ja ka Eestis tähistatakse raamatu ja roosi päevana, antakse autorile Hispaanias üle Cervantese preemia – hispaaniakeelse kirjanduse mainekaim auhind. 

„Kallis Diego, Sind embab Quiela” on hingeliigutav kiriromaan, mille kangelannaks on Pariisis õppinud ja hiljem Mehhikosse elama asunud Vene päritolu kunstnik Angelina Belova — Quiela —, kes saadab Pariisist kirju Mehhikosse oma abikaasale, hiljem ülituntuks saanud maalikunstnikule Diego Riverale. Kaheteistkümnes kirjas avaneb Quiela tundlik ja ennastsalgav natuur, tingimusteta armastus oma mehe ja tema ande vastu ning kirglik pühendumus kunstile, aga ka piinav üksiolek, lein, valusad ja ilusad mälestused, mille kõige taustaks on esimese ilmasõja järgne viletsus, vaesus, külmad talved ja tühi kõht ning kõrvaltegelasteks sajanditaguse Pariisi kunstielu säravad tähed. 

Raamatu esitlused toimuvad Tartus Prima Vista festivali eelüritusena raamatu ja roosi päeval, 23. aprillil kl 19 Tartu Loomemajanduskeskuse saalis (Kalevi 17), kus katkendeid raamatust loeb Maarja Jakobson, ja 24. aprillil kl 19 Tallinnas lokaalis Paar Veini (Sauna 1), ettelugejaks Jekaterina Novosjolova. 

Toledo kirjastus on keskendunud hispaaniakeelse kultuuriruumi vahendamisele, kirjastuse esikteosena ilmus eelmise aasta detsembris kokaraamat „Hispaania söögid Eesti köögis“.