Toomas Hendrik Ilves Euroopa suurima idufirmade ürituse avakõnelejaks

10. oktoober, 2013

slush13.-14. novembril korraldatakse Helsingi Kaablitehases kuuendat korda start-up teemaline suursündmus nimega Slush. Rahvusvaheline üritus toob kaheks päevaks kokku Põhja-Euroopa, Põhjamaade, Balti riikide ning Venemaa ettevõtlusmaailma kogenuimad nimed ning värsked talendid, kokku ligi 5000 inimest. 

 

Tänavuse konverentsi peateemad on mängimine ja mängutööstus, äritarkvara, turvaline Internet, tervishoid ning keskkonnasäästlikud, puhta tehnoloogia lahendused (cleantech). Kaablitehases valmistutakse võtma vastu kuni 5000 inimest, tuhatkonda ettevõtet, üle 300 rahvusvahelise meedia esindajat ning enam kui 500 investorit, kes on ärimaailma rambivalgusse aidanud firmad nagu Facebook, Spotify, Dropbox, Supercell ja paljud teised.

Ürituse avakõnelejate seas on palju intrigeerivaid nimesid USA-st, Jaapanist ja Euroopast, kuid ka Põhjamaadest ja Balti riikidest. Lisaks Toomas Hendrik Ilvesele, Nokia eksjuht Jorma Ollilale ja Skype’i kaasasutaja Nicklas Zennströmile võtavad sõna edukate idufirmade juhid: Fortumo Rain Rannu, TransferWise’i Taavet Hinrikus, GetJar’i Ilya Laurs, Supercell’i Ilkka Paananen ja iZettle’i Jacob de Geer.

Slushi peamine eesmärk on luua suhted algstaadiumis idufirmade ning Euroopa ja Ameerika äriinglite ja riskiinvestorite vahele. Kõik ettevõtted, kes registreeruvad üritusele enne teisipäeva 15. oktoobrit, lisatakse automaatselt investoreile esitletavate ettevõtete listi. Listi abil viib ürituse korraldustiim ellu kuni 3000 eelnevalt kokkulepitavat kohtumist idufirmade ning äriinglite ja ekspertide vahel. Samuti jagatakse listi abil välja konverentsiruumi demostendide kohad ning koostatakse avalike esitluste ehk pitch’ide ajagraafik. 

Läinud aastal viibis konverentsil ja selle õhtustel järelüritustel esindajaid üle 50 rahvusvahelisest investeerimisfirmast ning rohkem kui 300 äriinglit, kes kokku esindasid üle 40 miljardi USA dollari väärtuses riskikapitali. 

Slush põhineb idufirmadele sarnaselt väikese eestvedajate tuumiku entusiastlikkusel ning hulga inimeste vabatahtlikul tööl. 2008. aastal, kui peeti esimene konverents, said Helsingis kokku 300 asjast huvitatud inimest ja investorit. Üritus on jõuliselt kasvanud, olles nüüd üks suurimatest ent siiski mittetulunduslikul eesmärgil korraldatud valdkonna üritustest Euroopas.

 

Slushi peakorraldaja on Helsingis baseeruv idufirmade kiirendi StartupSauna, mis hiljuti nimetati  rahvusvaheliste kiirendite tulemuslikkust mõõtnud uuringus maailma parimaks vähem kui 5 aastat tegutsenud kiirendiks. Lisainfo www.startupsauna.com.

 

Lisainfo Slush 2013 -ürituse kohta: www.slush.org