Tootearenduse nädalalõpp TeamLab

16. oktoober, 2012

Picture_6-13.-4. novembril on disainerid, turundajad, insenerid ja nutikad tooteideede generaatorid oodatud Garage48 HUBi  Tallinnas, Rävala pst 7 et üheskoos kahe päeva jooksul uusi tooteid arendada. Rahvusvahelist TeamLabi tootearendus- ja ärimudeli nädalalõppu korraldavad Loov Eesti,Tallinna Ettevõtlusinkubaatorid, innovatsioonikeskus MeKTory, Garage 48 ja Eesti Kunstiakadeemia.

Ühepäevasest tootearenduspäevast TeamUp! välja kasvanud TeamLab toob kokku ettevõtte loomiseks vajalikud osapooled – disainerid, ärikorraldajad, turundajad, insenerid jt. “Idee autoril on võimalik kokku panna nö. ideaalne meeskond, kus on esindatud just tema tooteprojektile vajalikud inimesed, et toodet lõpptarbijani tuua,” rääkis Loov Eesti tegevjuht Eva Leemet.

Tallinna Ettevõtlusinkubaatorite inkubatsioonijuhi Mart Braueri sõnul on tavapäraselt meeskondade üks valupunkte  just ärimudeli väljatöötamine. “Ärimudeli korrastamine on alustava projekti puhul äärmiselt oluline ettevõtmine, milleks on vaja piisavalt aega varuda. Esimesel päeval luuakse meeskonnad ning mõeldakse tootekontseptsioon disaini ja teostuse koha pealt korralikult läbi ning teisel päeval keskendume ärilisele küljele,” lisas Brauer.

Esmakordselt on kaasatud rahvusvahelised mentorid: teiste hulgas nõustab disaini valdkonnas meeskondi laiapõhjalise kogemusega Gianpaolo Fusari Suurbritanniast. IT alal jagab kogemusi Martin Villig (Garage48), ettevõtlusnõu jagavad Mart Brauer, Peeter Mõistlik ja Urmas Reikop Tallinna Ettevõtlusinkubaatoritest. Inseneeria alal nõustab Juri Nosach, TTÜ Innovatisoonikeskuse tehnoloogiasiirde valdkonna juht, päevajuht on Eero Loonurm (Eesti kõrghariduse turundus, SA Archimedes).

 

TeamLabi võitjameeskond on auga välja teeninud koha Eesti suurima ettevõtluskonkursi Ajujaht esimese 100 hulka ning pääseb zhürii ette oma toodet esitlema. Lisaks sõidab võitjameeskond tasuta rahvusvahelisele startup-teemalisele ettevõtluskonverentsile.

NB! TeamLab tegeleb füüsiliste toodete arendamisega, IT-põhiseid tooteid ja -teenuseid sel üritusel ei toetata,

Registreerida saad juba TÄNA siin. Registreerimine lõpeb kolmapäeva südaöösel.

Koht: Garage48 HUB (Rävala pst 7)
Aeg: 3. november 9:30-17:00
4. november 10:00 – 16:00

Vaata ajakava SIIT

TeamLabi korraldavad Loov Eesti, Tallinna Ettevõtlusinkubaatorid, innovatsioonikeskus MeKTory, Garage 48 ja Eesti Kunstiakadeemia, Briti Nõukogu ja Põhjamaade Ministrite Nõukogu.

Ürituse korraldamist toetab EAS Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest.