Tootearenduspäeva TeamUp! võitis Lu-Lú kassiliiv

02. aprill, 2012

551451_10150711150219399_125397274398_9094224_1588115704_nNädalavahetusel toimunud Startup Garage ja Loov Eesti tootearenduspäeva TeamUp! võitis Kristjan Akkermanni kassiliiva tootmise idee Lu-Lú.  Eripreemia Loov Eesti PESA programmi pälvis Mübord isikupäraste rulade projekt. Teise koha vääriliseks hinnatud Remote Garden automaatne kasvuhoone sai auhinnaks Tehnopoli ärimentortoe.


Laupäeval, 31. märtsil toimunud kolmandal tootearenduspäeval TeamUp! kogunesid taas insenerid, disainerid ja turundajad, et üheskoos uusi tooteideid arendada. Paarikümnest esitletud ideest läksid töösse seitse projekti, mida päeva lõpuks zhüriile esitleti. „Ideede tase on alati olnud väga erinev ning töösse lähevad kõige suurema potentsiaaliga ideed. Seekordsed mentorid Janno Siimar disainibüroost Velvet, Andri Laidre tootearendusettevõttest Flydog  ja Raido Pikkar Tehnopolist tegid meeskondadega suurepärast tööd. Mitmed eelnevatel tootearenduspäevadel esitletud projektid on meie rõõmuks  juba prototüübi faasis,“ rääkis Eva Leemet, Loov Eesti tegevjuht.

Koostöö olulisust rõhutas ka Startup Garage projektijuht Kaspar Ploom. “Algsete ideede arendamine terviklikuks kontseptsiooniks annab disaini-, tehnoloogia- ja majandustaustaga inimestele esmase arusaama valdkonnaülesest koostööst ja tootearendusest. Kuigi enamik projekte jõuliselt edasi ei arene, annab saadud kogemus suundi ja mõtlemisainet tuleviku karjäärivõimaluste kohta,” arvas Ploom.

Zhürii hinnangul oli suurim potentsiaal ja turuvalmidus Kristjan Akkermanni loodud projektil Lu-Lú. Lu-Lú on Eesti puidust toodetav kassiliiv, mis on oma omaduste tõttu mugavam turulolevatest ning positsioneeritud pigem eksklusiivse kaubamärgina. Loov Eesti eripreemia, pääsu PESA tootearendusprogrammi, pälvis Ott Pilipenko projekt Mübord, mis tegeleb isikupäraste 3D rulade disaini ja tootmisega. Zhürii hinnangul autasustati Tehnopoli ärimentortoega automaatne kasvuhoone Remote Garden kui hea potentsiaaliga idee, mis vajab täna veel edasiarendamist.

TeamUp’i korraldavad Startup Garage, Loov Eesti, Tallinna Tehnikaülikool ja Eesti Kunstiakadeemia. Ürituse korraldamist toetas EAS Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest.

Vaata klippi Reporterist

Fotogalerii