Tsitaadiportaal Quotista võitis Ajujahi loomemajanduse eriauhinna

13. mai, 2011

altEile, 12. aprilli õhtul toimunud finaalgalal andis Briti Nõukogu ettevõtluskonkursi Ajujaht 2011 raames välja loomemajandusprojekti eriauhinna, mille pälvis tsitaadiportaal Quotista (www.quotista.com).

Loomemajanduse eriauhinna Young Creative Entrepreneur Award andis Quotista meeskonnale üle Briti Nõukogu esindaja. Briti Nõukogu juhi Eestis Hede Kerstin Luige sõnul avaneb preemia saajaile unikaalne võimalus osaleda sel aastal Inglismaal toimuval noorte loomeettevõtjate õppe- ja praktikakogunemisel, kuhu sõidavad kokku sarnaste konkursside võitjad üle maailma, et õppida üksteiselt ja parimatelt Briti loomemajandusettevõtteilt. “Briti Nõukogu jaoks on tegu jätkuva panusega Eesti loomemajanduse arendamisse. Briti mudel on olnud eeskujuks Eesti loomemajanduse strateegia väljatöötamisel ning nii Ajujahi projekt kui noore moelooja konkurss, mida toetame, annavad Eesti andekaile loovettevõtjaile võimalusi end arenda ja oma projekte maailmasse viia,” märkis Luik.

Ettevõtluskonkursi Ajujaht 2011 üldvõitjaks kuulutas žürii projekti Virtual Garden (www.virtualgarden.ee), mis äriidee edasiarendamiseks teenis konkursi auhinnafondist 17 500 eurot. Teisele kohale tuli ning 14 000 eurot auhinnaraha sai põlevkivituhast kassiliiva toota plaaniv projekt Plaisir du Chat. Kolmanda preemia summas 7500 eurot määras žürii C-hepatiidi ravimikatseteks spetsiaalse geneetilise baasiga hiiri aretavale projektile KPA Scientific.

SEB äriarenduse divisjoni direktori ja Ajujahi žürii esimehe Mart Maasiku sõnul peitub tänavuse võidumeeskonna idee elujõud lihtsuses ja rahvusvahelises rakendatavuses. “Ja oluline edu eeldus on ka asjaolu, et meeskonnal on paigas tasakaal enesekindlusest ja enesekriitikast. Loodan väga, et konkursi võiduga nende edulugu ärimaailmas alles algab – nii kõik finalistid kui ka teised tänavu silma paistnud projektid jätkavad mentorite toel oma teed Ajujahi järelprogrammis,” ütles Maasik.

Ajujaht 2011 finaalis võistlesid: hepatiidi viirus C in vivo mudelid ravimite eelkliiniliseks testimiseks, virtuaalne aed, minirulaparkide tootmine ja üritused, suurte elektritarbijate energiahaldussüsteem, lemmikloomade tervisekontrolli tarkvara, tsitaadiportaal, põlevkivituhast kassiliiva tootmine ning spordiüritusel osalejate reaalajas jälgimise süsteem.

Ajujaht 2011 kuueliikmelisse žüriisse kuulusid Mart Maasik, Sten Tamkivi, Taavi Kotka, Heidi Kakko, Margus Uudam, Andrei Korobeinik.

Mulluse ajujahi võitis elektrooniline taimekasvatussüsteem Click & Grow, mis jõuab esimese 18 000 eeltellijani tänavu juunis.

Ettevõtluskonkursi Ajujaht eesmärk on aidata noori ettevõtjaid uuenduslike ettevõtete loomisel. Konkursi ellukutsuja on Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus. Konkursi korraldamist rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi ettevõtlusteadlikkuse programmi raames. Miljonikroonise (ca 64 000 EUR)  auhinnafondi panevad tänavu kokku Eesti edumeelsed ettevõtted ja organisatsioonid: SEB, Skype, Ülemiste City, Eesti Arengufond, Tehnopol, Tartu Teaduspark, Tallinna Ettevõtlusamet, Tartu linn, Heateo Sihtasutus, Webmedia, Nasdaq OMX Tallinn, Tervise Paradiis, British Council, Kredex.

Ajujahi aitavad ellu viia BDA Consulting, Invent Baltics ja Connect Eesti.