TTÜ Mektory majas toimub riist- ja tarkvara hackathon „Tehnohack“

19. september, 2014

24-26. oktoobril toimub selle sügise suurim riist- ja tarkvara ehitamise üritus Tehnohack, kus kohtuvad innovaatiliste ideede autorid ning riistvara- ja tarkvarainsenerid. Eesmärgiks on jõuda nädalavahetuse jooksul ideest reaalse toimiva seadmeni – on selleks siis minidroon, nutilinnumaja või robot Robotexil võistlemiseks.

Kõigil on võimalus esitada ideid kuni 12. oktoobrini, mille seast valitakse välja parimad, mida hakatakse ehitama 24. – 26. oktoobrini.  Üritusele registreerumine on avatud kuni 21. oktoobrini.

Tehnohacki peakorraldaja ja TTÜ teadlane Heigo Mõlderi sõnul pole tähtis, millised oskused Sul on – igaüks, kes tahab ehitada, on teretulnud.

„Me otsime inimesi tudengitest kuni tõeliste ekspertideni välja. Eriti oodatud on start-up ettevõtted ja nende ideed. Vabalt võib osaleda ka mõne hobiprojektiga,“ lisas Mõlder.

Mektory maja pakub ehitajatele oma kaasaegset seadmeparki – 3D-printereid, CNC-freespinke, joote- ja mõõteseadmeid, arvuteid. Võistluse žüriis on ka Ajujahi korraldajad ning Tehnopoli Startup Inkubaatori ja Prototroni esindajad.

Hästi teostatud nutikaimatel ideedel on võimalus otse pääseda Ajujahi topp 40 väljavalitu sekka, saada Startup Inkubaatorilt kolmekuuline Startup Akadeemia koolitusprogramm koos töölaua kasutusõigusega koostöötamiskeskuses või saada otse 20 väljavalitu hulka järgmises Prototroni voorus. Hobiprojekti ehitajatele on mitmeid väiksemaid auhindu.

Esita oma idee enne 12. oktoobrit ürituse kodulehel www.skeemipesa.ee/tehnohack.