TTÜ Tudengimajas avatakse Euroopa Innovatsiooniakadeemia

16. jaanuar, 2013

ttu-logoEuroopa Innovatsiooniakadeemia, kõrgtehnoloogiline rahvusvaheline start-up’ide kasvulava, toob järgmisel nädalal Tallinnasse 100 noort ettevõtjat ligi 30st riigist, kes töötavad nädala jooksul rahvusvahelistes meeskondades välja globaalselt innovaatilisi ja väärtuslikke ärimudeleid.
Euroopa Innovatsiooniakadeemia avatakse TTÜ prorektoriga läbiviidava meditsiinilise kõrgtehnoloogilise katsega koostöös SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla spetsialistidega. Katse käigus on võimalik ekraanidel otse-eetris näha, kuidas kõrgtehnoloogiline meditsiiniseade inimese kehas liigub.

Euroopa Innovatsiooniakadeemia peakorraldaja ja TTÜ prorektori Alar Kolgi sõnul plaanitakse nädalaga töötada välja sisuliselt uued Skype’id. „Microsofti, Apple’i, Google’i ja Facebooki töötasid välja üliõpilased. Innovatsiooniakadeemia algab suure musta risti kandmise koolitusega, kus õpitakse taluma ebaõnnestumisi. Kõik uued tehnoloogia on väga riskantsed, samuti uued idufirmad. Lisaks sellele neelab inimene kohe innovatsiooniakadeemia alguses alla roboti ja selle teekonda inimorganismis saab näha otsepildis.“

Talvisel Euroopa Innovatsiooniakadeemial on näiteks Star Treki tehnoloogialabor, innovaatorite kiirkohtingud ja töögruppide abielud ning James Bondi innovatsiooniline proovilepanek. Töö toimub paljude ekraanidega Eesti modernseimas ja interaktiivseimas koolitusruumis, mida on ehitatud koostöös Microsofti ja Samsungiga.

Innovatsiooniakadeemia toob Eestisse maailmatasemel esinejad Suurbritanniast, Saksamaalt, Taanist ja USAst ning kohalikud innovatsioonivaldkonna tipud. Koolitusest võtavad osa 100 andekat ettevõtlusvaimuga noort üle kogu maailma, näiteks Etioopiast, Bangladeshist, Hiinast, USAst, Indoneesiast ja muidugi Eestist.

Lisainfo
www.ttu.ee/short-courses/programmes/european-innovation-academy-winter-edition/