TTÜ, IT Kolledži ja Tehnopoli linnakute kuvandiloolise konkursi parimad on teada

03. november, 2010
Eile avalikustati TTÜ, IT Kolledži ja Tehnopoli linnakute kuvandiloolise konkursi parimate tööde autorid. Konkursitöö „Bar-Bar“ autoriteks on Eve Komp, Tõnis Arjus, Tõnis Savi, märksõna „Ülekanne“ all esitasid oma töö Katrin Bachmann, Mirko Traks, Henn Runnel, Martin Allik, Andri Laidre ning konkursitöö „Keskus“ autoriteks on Olavi Jõesaar, Siim Soiver ja Raido Kuurmaa.

Teisele kohale tulnud tööde autorite kollektiivid „Bar-Bar“ ja „Ülekanne“ saavad preemiaks à 40 000 krooni ning kolmanda koha autorite kollektiiv „Keskus“ saab preemiaks 20 000 krooni.
Esimene preemia otsustati jätta välja andmata. Konkursile laekus kokku üheksa tööd.

Täna avati ka TTÜ peahoone fuajees konkursile laekunud tööde näitus, mis jääb avatuks 16. novembrini.

Konkursi eesmärgiks oli luua Tallinna Tehnikaülikooli, Eesti Infotehnoloogia Sihtasutuse ja SA Tallinna Teaduspark Tehnopoli linnakuid ühendav atraktiivne keskkond. Linnakutele soovitakse anda ühtne kuvand, mis annaks lisaväärtuse Eesti suurimale õppe-, teadus-, ettevõtlus- ja teadusrakenduskeskusele.

Žürii aseesimees, Eesti Kunstiakadeemia professor, kunstnik, disainer ja arhitekt Leonhard Lapin hindab kõrgelt konkursi korraldajate ettevõtmist – tegemist on ainulaadse konkursiga Eestis.

Žüriisse, mille tööd juhtis TTÜ rektor Andres Keevallik, kuulusid TTÜ haldusdirektor Margus Leivo, SA Tallinna Teaduspark Tehnopoli juhatuse liige Alar Tamkivi, Eesti Kunstiakadeemia professor, kunstnik, disainer ja arhitekt Leonhard Lapin, arhitekt Toomas Tammis, maalikunstnik Andres Tolts ning arhitektuuriteadlane Andres Kurg.

Kuvandiloolise konkursi korraldasid Tallinna Tehnikaülikool ja SA Tallinna Teaduspark Tehnopol.