Tule ja saa osa noorte ettevõtjate nutikatest ideedest!

08. veebruar, 2013

tegude kal vLaupäeval, 9. veebruaril korraldab Junior Achievement Eesti Kristiine kaubanduskeskuses 2013. aasta Eesti Õpilasfirmade laada. Laadast võtab osa umbes 160 õpilasfirmat ning Eesti õpilasfirmadele pakuvad konkurentsi 22 õpilasfirmat Moldovast ja Rootsist. Tegemist on läbi aegade suurima õpilasfirmade laadaga Eestis! Laada avab majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts. Loov Eesti osaleb ettevõtmise žüriis. 

 

Soovite leida põnevat kingitust sõbrale, koju huvitavat aksessuaari või hoopis omanäolist firmakingitust ettevõtte tarvis? Õpilasfirmade laadalt võite leida seda kõike! Tootevalik ulatub mängudest ja suveniiridest praktiliste esemeteni nagu lambid, seebid, telefonitarvikud ja mööbliesemed. Lisaks võite lasta oma kodu kaunistada, hakata käima tantsutrennis või leida kiirkohtingu kaudu uue sõbra. Kõigest täpsemalt saate teada laada kataloogist. Meeleolu saab luua, vaadates meenutusi eelmisest Eesti õpilasfirmade laadast 2012.

Õpilasfirmade laat on avatud Kristiine keskuse uues osas laupäeval kell 12-17.

Õpilasfirma on Junior Achievementi (JA) ettevõtlusõppe programm. Gümnaasiumi, kutsekooli või põhikooli 7. – 9. klassi õpilased mõtlevad välja idee ettevõtte loomiseks, panevad kokku meeskonna, registreerivad oma õpilasfirma JA Eesti juures, toodavad ning müüvad, arendavad oma toodet või teenust, peavad raamatupidamist ning omandavad tegevuse käigus päris kogemusi ettevõtlusest. Õpilasfirma programm on Eestis aasta-aastalt järjest populaarsem. Sel õppeaastal tegutseb Eestis ligi 220 õpilasfirmat ehk enam kui 900 noort saavad aimu tegelikust ettevõtlusmaailmast.

Õpilasfirma programmi toetab Swedbank. Eesti õpilasfirmade laata rahastavad EAS Euroopa Sotsiaalfondist ja Tallinna Ettevõtlusamet. Moldova õpilasfirmad aitab laadale tuua Eesti Välisministeeriumi arenguabi programm.