Tule ka: avalik debatt „Kelle asi on loomemajandus?”

10. november, 2010

altTeispäeval, 16. novembril kell 14.00 debateerivad Märt Treieri dirigeerimisel meie erakondade esindajad loomemajanduse arengu teemadel Telliskivi Loomelinnakus. Ootame kõiki huvitatuid kaasa mõtlema, rääkima ja kuulama!
Meie valdkonna tähtsustamine sõltub suurel määral lisaks meile endile ka poliitilistest seisukohtadest. Sestap küsimegi poliitikutelt enne valimisi: „Kelle asi on loomemajandus?”

Kuidas rakendub seadus  – 1% kunstile? Kas olemasolevad toetusskeemid vastavad loomeettevõtete vajadustele?  Ka loomemajandust üldse peetakse riigi jaoks oluliseks valdkonnaks? Kas loomemajandus leiab  uues koalitsioonilepingus endale koha? Kui jah, siis millise? Kas olemasolevad toetusskeemid vastavad loomeettevõtete vajadustele?  Kuidas mõjutab maksustamine nii loomeettevõtjate kui ka FIEde tegevust? Kas seda saaks kuidagi parandada?

Oleme kutsunud erakondade esinejad  16.novembril kell 14.00 Telliskivi Loomelinnakusse (Telliskivi 60a, Tallinn), et neilt kuulda, mida on tehtud ja mida nad plaanivad tulevikus loomemajanduse arendamiseks ära teha.  Debatil osalevad Liisa Pakosta (IRL), Igor Gräzin (Reformierekond), Barbi Pilvre (Sotsiaaldemokraatik erakond), Andres Raid (Rahvaliit), Aivar Riisalu (Keskerakond) ja Marek Strandberg (Erakond Eestimaa Rohelised).
Debatti juhib Märt Treier, sõna saab ka publik.

Mõelge läbi, millistele küsimustele tahate poliitikutelt vastuseid saada. Kui tead veel kedagi, keda need küsimused huvitavad, anna ka  talle teada! Üritus kestab ca 3,5 tundi.

Osalemine vaba, aga palun andke 14. novembriks teada , kui tulete, aadressil  silja@looveesti.ee

Loomemajanduse vallas töötab praegu 28000 inimest  ja  loomemajanduse sektor moodustab  3% Eesti majandusest – seda on pea sama palju kui annab finantsvahendus (3,4%)  või põllumajandus, metsandus ja kalapüük kokku .