Tule kuula: Kuidas muuta elukeskkond eluterveks?

10. november, 2010

altLoov Eesti ja Briti Nõukogu kutsuvad Sind esmaspäeval, 15. novembril kell 15.00 Telliskivi Loomelinnakusse loengule, kus teemaks on piirkondade areng eluterveks keskkonnaks. Ootame kõik arhitektuuriga seotud, linnaruumi planeerijaid, aktiivseid kodanikke ja teisi maailmaparandajaid!


Valdkonna ekspert Michael Pyner räägib, kuidas Ida-Londonis mahajäänud piirkondade väärtust on tõstetud ning elukeskkonda tugevalt parandatud.

Inglismaal viiakse juba teist aastakümmet ellu keskvalitsuse poolt juhitud programmi Uus Algus Kogukondadele (New Deal for Communities), mille raames arendatakse välja ja elavdatakse puudustkannatavaid piirkondi, muutes need väärtuslikuks ja turvaliseks elukeskkonnaks.

Aastal 1999 palgati Michael Pyner Uue Alguse programmi raames arendama Shoreditchi piirkonda Ida-Londonis, eesmärgiga parandada 7000 leibkonna elu-olu.

Sarnaseid projekte võib leida ka Eestist – täna kaardistab Põhja-Tallinn ühe kindla piirkonnaloomeettevõtluse ja kultuuriaktiivsuse tõmbekeskusi ning loob nende keskuste omavahelise koostöö ja kontaktiarendamiseks konkreetset tegevuskava.

Telliskivi Loomelainnak asub aadressil Telliskivi 60a, Tallinn.

Loe pikemalt Michael Pyneri eduloost

Shoreditch Trustist
Shoreditch Trust on auhinnatud heategevuslik piirkondlik uuendusprojekt, mida finantseerib UK valitsuse programm Uus Algus Kogukondadele. Shoreditch Trusti eesmärgiks on luua Shoredichi ja Hackey linnaosast jätkusuutlik sotsiaalselt ning ka kommertslikult väärtuslik elukeskkond, mille arendamisse on ka kodanikud kaasatud. Shoreditch Trusti tegevusvaldkond on lai – 10 aasta jooksul on ellu viidud üle 400 ühiskondlikult kasuliku projekti, sh. on loodud Londoni esimene keskkonnasõbralik restoran, remonditud koolide mänguväljakuid ning korraldatud eakatele jõululõunaid. Koostööd on tehtud rohkem kui 300 organisatsiooniga, kellest paljudega on täna tulemuslikud töösuhted. Vaata Shoredich Trusti tegevuste kohta lisa http://www.shoreditchtrust.org.uk/

Üritus on tasuta ja pakutakse suupisteid.
Palun anna oma tulekust märku reedeks, 12. novembriks helen@looveesti.ee.