Tuntud Eesti veebimäng on nüüd kättesaadav 14 riigis

02. november, 2011

10 aastat Eesti turul veebimängu The Crime Factory pakkunud ettevõte OÜ NetFly laienes maailma ning alates 1. novembri õhtust on teenus kasutajatele avatud 14 riigis ja keeles.


The Crime Factory on eelkõige oma nime tõttu pälvinud varasematel tegevusaastatel nii Eesti poliitikute kui ka meedia tähelepanu.

«Osutusime oma tegevuse alguses tõesti populaarseks mitte üksnes mängijate, vaid ka riigijuhtide hulgas. Mängu jätkuv populaarsus sihtgrupi hulgas sai aga põhjuseks, miks otsustasime jätkata investeeringuid ja laieneda Eestist välja,» põhjendas ettevõtte juht Tarmo Kutsar laienemisplaane.

Lähiajal plaanib ettevõte lisaks olemasolevale 14 riigile laieneda veel kahte sihtriiki. Valmimas on poola- ja itaaliakeelne mängukeskkond. Pikemas perspektiivis võib mängukeskkond kättesaadavaks saada aga kõigis maailma enamlevinud keeltes ja riikides.

Erinevalt enamlevinud arvutimängudest, kus kasutaja peamiseks ülesandeks on arendada oma reaktsioonikiirust ja tähelepanu on The Crime Factory suunatud pigem inimese teadmiste ja mõtlemisvõime arendamisele.

Näiteks sõjaline tegevus ei keskendu tulistamisele ja tapmisele, vaid strateegiale ja taktikale ning arendab ka mängija geograafilisi teadmisi. Mängus on üle 5000 geograafiliselt täpse kohanime. Sama keskkonna haiglateemalises osas saab aga kogeda haigla juhtimist ning koguda peamisi haigla majandamisega seotud kogemusi.

Kutsari sõnul moodustavad netipõhiste mängude põhisihtgrupi nooremad mehed.

«Palju oleneb muidugi mängu iseloomust. Sõjandus ja majandus köidab enam mehi ja aiandus naisi, kuid põhituumik on siiski mehed. Samas on ka paljud vanemad inimesed leidnud, et sellised mängud pakuvad neile mitmekülgset meelelahutust,» kirjeldas Kutsar netimängude sihtgruppi.

NetFly OÜ pakutav The Crime Factory on Eesti suurim veebipõhine mängukeskkond. Eesti kasutaja leiab mängu aadressilt crime.ee, teistes riikides kasutatakse teisi sarnaseid lokaalseid aadresse. Näiteks Soomes kriminaali.com, Rootsis fredlosa.se, Kreekas englima.gr jne.

Allikas: Postimees