Tutvustame PESAkaid: Luidja tsirkusetalu

19. märts, 2018

Luidja tsirkusetalu on koht Hiiumaal, mis on:

– pakkunud ruumi ja aega erinevate kunstivaldkondade kohtumiseks ja toonud läbi nende kohtumiste välja suuremahulisi kohapaikseid tuleteatri ja tsirkuse etendusi. Kohapaiksed rahvusvahelise osalusega kultuuriprojektid said alguse aastal 2008.
– suunanud oma energia maaelu elavdamisele läbi kultuuri- ja sotsiaalsete projektide ellukutsumise, kohaliku kogukonna kaasamise ning kultuuri- ja loodusrikkuse väärtustamise. Nende jaoks on oluline ka keskkonnasäästlik elufilosoofia. Selleks on nad korraldanud festivale ja üritusi, osalenud Avatud talude päeval, pakkunud töötubasid.
– koduks kahele inimesele, kes teenivad oma leiba sotsiaalse tsirkuse ja tsirkusekunstiga. Ühtlasti on nad korraldanud ja läbi viinud sotsiaalse tsirkuse laagreid ja etendusi koos erivajadustega inimestega Eestis aastast 2003. Ühiselt loodud kaasaegse tsirkuse ja tuleteatri trupp Schokokaboom on lisaks Hiiumaale esinenud üle kogu Eesti, kuid ka Soomes, Saksamaal, Inglismaal ja Tansaanias.

Luidja tsirkusetalu visioon on areneda kompetentsikeskuseks ja residentuuriks sotsiaalsetele- ja kultuuriprojektidele. Selle juurde kuuluvad lähitulevikus jätkusuutlikud sotsiaalse tsirkuse ja kunstiprojektide residentuurid kohapeal, sh koht inimestele, kes nende juures töötavad, olemiseks ja elamiseks ning Luidja tsirkusetalu vaimustavad aiad (maastikuehituse projekt).

PESA programmis otsib Luidja tsirkusetalu vastust küsimusele, et kuidas jääda majanduslikult ellu sotsiaal-kultuurilise ettevõtjana, samaaegselt oleks võimalik ka areneda, et ei katkeks järjepidevus ja oleks stabiilne sissetulek. Nende suur unistus on, et kõik panustavad inimesed saaksid oma töö eest tasu. Siiani on nad suures osas töötanud vabatahtlikult.

“Hindan neid eksperte, kellel on lai visioon, kes tunnevad oma eriala hästi ja suudavad seda arusaadavalt edasi anda. Tegelikult on ka lühivideote idee materjali edasiandmiseks hea,” sõnab Luidja tsirkusetalu perenaine Helena Ehrenbusch ja lisab, et kõige olulisem on olnud neile tagasiside, mida nad PESA programmi vältel on saanud.

Tsirkusetalu kohta leiad rohkem informatsiooni nende kodulehelt www.tsirkusetalu.com ja Facebookist. Samuti ootavad nad kõigi kirju aadressile tsirkusetalu@gmail.com