Tutvustame PESAkaid: Muhumuster

16. mai, 2018

Muhumustri ideeks on muhu mustritest inspireeritud trükitud sisustustekstiilide tootmine ja sealjuures kunstniku käekirja kasutamine.

“Elan ja töötan kaunil muhu saarel, kus täitub peagi kümme aastat loovetevõtjana toimetades. Olles siin sündinud ja kasvanud ning linnas ka elades, on siinne pärand mind sügavalt mõjutanud ning alateadlikult saatnud kogu mu elu. Oma töös kasutangi oma loovat meelt ning käsitöö oskusi, mida inspireerivad erinevad muhu tekstiilid ja mustrid. Tundub, et see tee on lõputu ja üllatusi täis,” räägib endast Muhumustri eestvedaja Triinu Traumann ja lisab, et liitus programmiga soovist ette võtta suuremaid muutusi ning õppida oma ala spetsialistidelt, samas õppides tundma ning analüüsima oma ettevõtet erinevate nurkade alt.

PESA toel sooviti leida üks toode ja/või tootegrupp, mida arendada ning mis toetaks praegust muhu etnomustrite kasutamist, milleks on põhiliselt tikkimine ja maalimine. Uued teadmised ja võimalused lubaks luua uue tootesarja, mis erineks siis praegusest loomingust just tehnoloogiliste võimaluste mõttes.

Selles programmis õppis  Triinu ennast ja oma tegevust analüüsima, otsima uusi lahendusi, märkama end, enda potensiaali ja enesekindlust. Teada saadi väga palju põnevat! Ka nemad hindavad enim just programmi käigus saadud tagasisidet koolitajatelt ja mentoritelt.

Sellise koostöö ja mõttetegevuse tulemusena on tänaseks sündinud tema esimene kollektsioon naturaalsest kangastest sisustustekstiile, mida kaunistavad tema loodud trükimustrid. Ikka autorilooming ja kordumatu ning ainulaane ja temapäraselt kirju ning külluslik.