Tüüpmaja arhitektuurivõistlusele laekus 47 võistlustööd

10. veebruar, 2015

Tartu Loomemajanduskeskuses tegutseva arhitektuurikaubamaja Katus.eu eestvedamisel toimunud rahvusvahelisele tüüpmaja arhitektuurivõistlusele laekus 47 võistlustööd 21 riigist, kaugemad neist Taivanist, Austraaliast ja USA-st. Veebruari alguses toimunud võistlustööde hindamisel selgusid ka võidutööd.

Katus.eu, Nurban AS-i ja Kodumaja Kinnisvara Arenduse OÜ koostöös korraldatud arhitektuurivõistluse eesmärk oli leida kaasaegsed tüüpmaja lahendused Ülenurmele ja Stavangeri lähedale Norras.

Võistlustööde hindamised toimusid 5. ja 6. veebruaril Arhitektuurimuuseumis. Žürii selgitas võidutööd välja konsensuslikult.

Norras Stavangeri lähedal asuva Svertingstad Gårdi võistlusala parimad lahendused olid järgmised:
1. preemia: Nihe (parim ridaelamu)
2. preemia: Woody (parim korterelamu)
3. preemia: Rhc1pa

Eestis asuva Ülenurme võistlusala parimad lahendused olid järgmised:
1. preemia: Private Circle
2. preemia: See
3. preemia: Trfghm

Veluxi eripreemia: Bok-Bok
Žürii märkis ära ka võistlustööd Postbarn

Puitmajatootja Nurban ekspordijuhi ja žürii liikme Margus Pautsi sõnul üllatas laekunud võistlustööde ja osalevate riikide arv positiivselt. „Võistlustööde hulgas on kindlasti lahendusi, mida õnnestub toota ja ehitada puidust elementmajadena ning mida reaalselt Norra inimesed ostaksid. Nurbani eesmärk ei ole ainult toota ja ehitada, vaid luua ka elukeskkondi ning selles on arhitektuuril määrav roll.“

Kodumaja AS-i juhatuse esimees ja žürii liige Lembit Lump sõnas: „Konkursil oli mitmeid töid, mis on atraktiivse arhitektuuriga ja samas piisavalt tehnoloogilised, et kasutada ehitamiseks just majatehaste poolt pakutavaid võimalusi. Ühtegi tööd, kus oleks olnud väga hästi ühendatud silmapaistev arhitektuur ja tehnoloogilisus, siiski ei eristunud. Selles mõttes on arenemisruumi nii võistluse korraldajatel kui ka selles osalejatel.  Kokkuvõttes võib võistlusega igati rahule jääda.“

Laekunud võistlustööde võitjate ümbrikud avatakse 11. märtsil kell 17 Tallinnas Solarise keskuses näituse avamisel. Seni saab võistlustööde tutvuda katus.eu kodulehel.

Võistluse korraldasid arhitektuurikaubamaja Katus.eu, Nurban AS ja Kodumaja Kinnisvara Arenduse OÜ. Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Velux, Fenestra, Q-Haus, Tartu Linnavalitsus ja Tallinna Ettevõtlusamet ja Eesti Arhitektuurikeskus.

Lisainfo: Tiit Sild, tiit.sild@katus.eu, 5560 1425.