Ukraina, Moldova ja Gruusia startupid pürgivad Euroopa turule

17. veebruar, 2022

Viis Moldova, Ukraina ja Gruusia idufirmat tulid Eestisse, et saada rohkem teadmisi, et kuidas oma toodete ja teenustega Euroopa turule jõuda.

14.-17. veebruaril toimunud õppevisiidil õppisid osalejad oma idee tutvustamist (pitching), tutvusid põhjalikumalt kohaliku startup ökosüsteemiga ning said võimaluse oma ideid tutvustada nii Eesti kui ka Gruusia investoritele ja mentoritele. Näiteks tutvustasid oma tegemisi ja võimalusi lähemalt Startup Estonia ja Prototron ning koos külastati Palo Alto Club’i ja Lift 99.

Osalejaid oli mitmest valdkonnast – Euroopa turule sisenemisest olid huvitatud nii loomeettevõtted, sotsiaalsed ettevõtted, haridustehnoloogiaga ja isegi põllumajandusega tegelejad. Näiteks Ukrainast juba rahastust kaasanud ettevõte CASES (https://cases.media/) arendab sotsiaalvõrgustikku loomeettevõtetele koos Creative Practice haridusplatvomiga, mis aitab loomemajanduse valdkonnas alustajatel ja tegutsejatel õiget ametikohta leida. Nende huvi on arendatavat platvormi ka Eestisse laiendada.

Visiitide projekti toetas Välisministeerium arengukoostöö ja humanitaarabi fondist.