Üle 130 kunstniku avab oma ateljee linnarahvale

12. august, 2011

Külastada saab nii kujutava kunsti, tarbekunsti, skulptuuri, fotograafia, moekunsti, installatsiooni- kui videokunsti näituseid. Tuntud kunstnike kõrval osalevad nii vanema generatsiooni kunstnikud kui ka verinoored loojad; nii aktiivselt tegutsevad, kui pigem sahtlisse loomingut suunavad kunstnikud. Kohtuda saab üle 130 kunstnikuga ning külastada ligemale 60 ateljeed üle Tallinna.

Ateljeedes on võimalus tutvuda kunstniku, tema loomingu ja ruumiga – kogeda tervikut. Lisaks ateljeede külastamisele ning spetsiaalselt selleks päevaks koostatud näitustele on võimalik näha ja ka ise proovida, kuidas tehakse monotüüpiat, portselanimaali või kõrgtrükki ning osaleda ühisel vaibakudumisel. Loovala pakub elamusrikast kogemust öisel aktijoonistamisel ja mandala joonistamisel, Grafodroomil saab teha käed värviseks ja Saviklubis saviseks…

Avatud Ateljeed annab hea ülevaate, kui mitmepalgeline on kunst, mida praegusel ajahetkel luuakse. Ühtlasi teeb Avatud Ateljeed kunsti ja kunstnikud Tallinnas nähtavaks ning näituse külastamise põnevaks. Eesmärk on teha kunst nähtavaks ka kõrvalisemates piirkondades. Ehk avastad oma kõrvalmajas tegutsemas kunstniku, kelle juures saab joonistamist, keraamikat või lihtsalt silmamõõtu õppida.
Avame Ateljeed augusti- ja septembrikuu viiel pühapäeval Tallinna eri linnaosas, igal pühapäeval erinevas:

21. augustil vanalinnas
28. augustil Kesklinnas, Kristiines ja Haaberstis
4. septembril Nõmmel
11. septembril Kesklinnas, Kadriorus ja Haabneemes
18. septembril Kalamajas, Koplis ja Pelgulinnas

Ateljeed on avatud kell 12:00-18:00. Ateljeede asukohakaardid on saadaval Kunstihoones, Disaini-ja Arhitektuurigaleriis ning osalevates ateljeedes. Samuti saab kaardi alla laadida kodulehelt www.ateljeed.com.

NB! Ateljeede külastused on tasuta.

Korraldajad: Jaak-Adam Looveer PAIK Arhitektid
Eve Arpo You Must relax
Partnerid: SA Tallinn 2011, Eesti Kultuurkapital, Eesti Kunstnike Liit