Üle-eestiline ettevõtlusnädal keskendub tänavu koostööle

04. oktoober, 2010

eas_logoAlgaval nädalal peetakse üle-eestilist ettevõtlusnädalat, mille raames leiab aset enam kui sada seminari, töötuba ja ettevõtete külastust lisaks traditsioonilisele neljale suuremale linnale ka paljudes teistes kohtades üle Eesti. Ettevõtlusnädala peateemaks on koostöö ning eesmärgiks tutvustada võimalusi ettevõtlusega tegelemiseks.

„Eestis elavatest inimestest 43% eelistaksid olla ettevõtjad, kuid vaid 8% elanikkonnast tegutseb reaalselt ettevõtjatena ning 5% mõtleb aktiivselt ettevõtlusega alustamise peale,” ütleb EASi alustavate ettevõtjate divisjoni direktor Dmitri Burnašev. „Sellest tulenevalt võime järeldada, et meil on palju kasutamata potentsiaali, mida rakendada. Ettevõtlusnädala raames tutvustatakse võimalusi just potentsiaali rakendamiseks,” lisab ta.

4. – 9. oktoobrini toimuvad üritused on suunatud nii alustavatele kui tegutsevatele ettevõtjatele. Nädala lõpus keskendutakse loomemajanduse teemadele ning tähelepanu keskmes on ettevõtjad, kelle ettevõte on saanud alguse nende hobist.

Sel aastal on ettevõtlusnädalaga liitunud senisest enam uusi partnereid ning mitmed erinevad piirkonnad korraldavad ettevõtlusteemalisi üritusi. Lisaks neljale suuremale linnale, Tallinnale, Tartule, Pärnule ja Narvale, leiavad erinevad sündmused aset ka maakondades: Võrumaal, Põlvamaal ja Jõgeval toimub kohalik ettevõtlusnädal; Otepääl, Kanepis ja Rakveres aga ettevõtluspäev.

Tallinnas tähistatakse ettevõtlusnädalat 7. oktoobril erinevate üritustega, mis on sel aastal pühendatud koostööle ja erinevates majandusvaldkondades tegutsevatele klastritele – kosmosetehnoloogiast toiduainetööstuseni. Viru konverentsikeskuses toimuvad kümned temaatilised seminarid, väitlused ja arutelud. Lisaks on sel päeval võimalus oma silmaga ettevõtete tegevust kaeda. Ekskursioonid toimuvad Targa Äri Linna Ülemiste Citys, Ülemiste veepuhastusjaama ja Paljassaare reoveepuhastusjaama, Baltika Gruppi, ASi Leibur, ASi Linette, Logistika Pluss OÜsse, A-Selver ASi, ASi Otto Bock Estonia, Värvaltrans OÜsse.

Lisaks toimub Tallinnas tööstusettevõtjate päev „Liftiga tulevikku”. Tegemist on EASi poolt läbiviidava tööstusettevõtete juhtidele ja keskastme juhtidele suunatud infopäevaga, mille eesmärgiks on tutvustada EASi toetusmeetmeid praktikute ja koostööpartnerite kogemuslugude kaudu. 5. oktoobril Radisson Blu Hotel Olümpias (Liivalaia 33, Tallinn) toimuv infopäev hõlmab endas konverentsi, seminari, messi, töötube ja nõustamist.

Tartu ettevõtlusnädal on jagatud erinevateks teemapäevadeks. Esmaspäeval keskendutakse koostöö teemadele, teisipäev on suunatud alustavatele ettevõtjatele ning kolmapäeval koolitatakse juba kogenud ettevõtjaid. Neljapäevased seminarid ja ettevõtete külastused on seotud loovusega ning selle rakendamisega ettevõtluses. Reedel on Tartus lahenduste päev ja nädal lõppeb laupäeval, kui Tartu Kaubamajas toimub Moe- ja kunstilaat.

Pärnumaa ettevõtlusnädala esimestel päevadel toimuvad peamiselt alustavatele ettevõtjatele ja noortele suunatud üritused. Nädala keskpaigas pühendutakse rohkem tegutsevatele ettevõtjatele. Nädala lõpp on aga loomeettevõtjate ja koostöö ürituste päralt. Pärnus toimub ettevõtlusnädal juba viiendat korda, kolmandat aastat järjest toimuvad üritused lisaks linnale ka maakonnas. Pärnumaa nädala põhisündmuseks võib pidada neljapäeval, 7. oktoobril, toimuvat Pärnumaa ja Pärnu linna aasta parimate ettevõtjate tunnustusüritust. Pärnumaa ettevõtlusnädal lõppeb laupäeval Maarja-Magdaleena Gildis toimuvate käsitöö-ettevõtjate ja talunik-väiketootjate suurte vestlusringide, töötubade ning Taluturuga.

Narva ettevõtlusnädal toimub 4.-9. oktoobrini. Esmaspäeva üritused on pühendatud noortele, teisipäev on suunatud alustavatele ettevõtjatele ning kolmapäev ja neljapäev tegutsevatele ettevõtjatele. Reedesed üritused toimuvad loovusega seotud teemadel. Narva ettevõtlusnädal lõppeb laupäeval kaubanduskeskuses Astri, kus toimub õpilasfirmade laat.

Ettevõtlusnädala sündmustest väärib eraldi äramärkimist 4. oktoobril TTÜ aulas toimuv Põlvkondade debatt „Ettevõtlik Eesti”, kus osalevad majandusminister Juhan Parts, meediamagnaat Hans H. Luik, ärinaine Tiiu Järviste ning noored ettevõtlikud Andrei Korobeinik, Regina Soop, Kristjan Kaer ning Rando Pikner. Märt Treieri juhitaval debatil arutletakse, kuidas oleks võimalik teha Eestist maailma kõige ettevõtlikum riik.

Ettevõtlusnädala üritustele on oodatud kõik, alates õpilastest ja üliõpilastest kuni juba tegutsevate ettevõtjateni. Täpsemat infot ettevõtlusnädala programmi ning neile registreerimise kohta saab aadressil http://ettevotlusnadal.e24.ee/